Kaymakam Kurdoğlu: Anneler bu milletin ana gövdesi kökü, ana dalıdır

Kaymakam Kurdoğlu: Anneler bu milletin ana gövdesi kökü, ana dalıdır

MERSİN’in Anamur İlçesi’nde faaliyet gösteren Kükür Köyleri Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği’nin Anneler günü dolayısıyla düzenlediği etkinliğe katılan Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, " Bizim kültürümüzde anne bir milletin ana dalı, ana gövdesi, ana köküdür" dedi.

Mithat ÜNAL/ANAMUR(Mersin), (DHA) - MERSİN’in Anamur İlçesi’nde faaliyet gösteren Kükür Köyleri Yardımlaşma ve Yaşatma Derneği’nin Anneler günü dolayısıyla düzenlediği etkinliğe katılan Kaymakam Mehmet Kurdoğlu, " Bizim kültürümüzde anne bir milletin ana dalı, ana gövdesi, ana köküdür" dedi.

Törene, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Kayabaşı, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kara ve vatandaşlar katıldı. Dernek Başkanı Uysal, kendilerini destekleyen iş adamları eğitimciler ve siyasi parti başkanları ile sivil toplum kuruluşları başkanlarına da plaket verdi. Anamur Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün folklor ekibinin sergilediği efe gösterileri büyük beğeni topladı. Grup İnanlar’ın çalıp söylediği oyun havaları eşliğinde gönüllerince eğlenen anneler, Tuncer Küpeli ve Miraç Çağla’nın parçaları ile de duygusal anlar yaşadı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS