Kilikya’nın Kadınları sahnelendi

Kilikya’nın Kadınları sahnelendi

MERSİN'de Mimar ve yazar Semihi Vural’ın 'Tarihte Mersin Kadınları' kitabından hareketle tiyatro sahnesine taşınan 'Kilikya’nın Kadınları' oyunu büyük ilgi gördü.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Mimar ve yazar Semihi Vural’ın 'Tarihte Mersin Kadınları' kitabından hareketle tiyatro sahnesine taşınan 'Kilikya’nın Kadınları' oyunu büyük ilgi gördü.

Kültür Merkezi’nde İçel Soroptimist Kulübü tarafından Alzheimer Derneği yararına sahneye taşınan Soroptimist Federasyon Başkanı Nilgün Pakkan ile birlikte, Tarsus, Antakya, Seyhan, Mezitli, Adana, Soroptimist Kulübü başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, çok sayıda sanatsever katıldı.

Usta opera rejisörlerinden Melih Öztürk’ün sahneye koyduğu eserin müzik direktörlüğünü Engin Aktuğ yaparken, kostüm tasarım ise Songül Birtek üstlendi.Eserde, her biri kendi alanında kariyer sahibi olan, Prof. Dr. Aynur Özge, Beyza Semerci, Zuhal Karamehmet, İlkiz Hancıoğlu, Nuran Kurtuluş, Banu Es Yılmaz, Meltem Başol, Ganime Turan, Ülün Toker, Nilüfer Aydoğan Bakırezen, Dr. Ayşe Vural, Sevinç Şanlı, Ayşegül Uysal, Münire Yurdal, Aslı Gün, Esra Sönmez, Berna Güncan Erdoğan, Onat Taşkın, Şahmeran Duygu, Zülal Erkan, Ülkü Olgun, Fatma Yüksel paylaştı.

Bu arada, İçel Soroptimist Kulübü'nün 8 Dünya Emekçi Kadınlar dolayısıyla her yıl verdiği Yılın Kadını Ödülü’nü ise alzheimer hastalarına ve bu hastalığın sıkıntılarına dikkat çeken eğitim çalışmaları ve Alzheimer Hasta Yaşam Merkezi’ne verdiği emekleri nedeniyle Prof. Dr. Aynur Özge’ye verildi.

Kulüp Başkanı Sevinç Şanlı yaptığı açıklamada, "Gururla belirtmeliyim ki 1970 yılında kurulan kulübümüz, geçtiğimiz Ekim ayında 47'nci yaşını kutladı. Bu süre içinde hayatın her alanında kadınlarımızın yanında yer alarak, paha biçilmez değerler üreten Kulübümüz, kültür ve sanatın da içinde kendisine yer edinmiştir. Bu doğrultuda, Semihi Vural’ın Tarihte Mersin Kadınları eserinden yola çıkarak Kilikya’nın Kadınları oyununu kapalı gişe sahneledik. Temsilden elde edilen gelir ise yaptığı çalışmalarla kentimizin önemli bir sıkıntısına dikkat çeken, çare olan Alzheimer Derneği’ne bağışlanmıştır. Ayrıca Prof. Dr. Aynur Özge’ye yolumuzu aydınlatan çalışmaları nedeniyle 8 Mart Yılın Kadını Ödülü takdim edilmiştir. Böylesine bir günde bizleri yalnız bırakmayan sanatseverlere ve Kulüp üyelerine teşekkür ediyorum" dedi. 


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS