Kitap Okuma Yarışması'nda birinci oldu

Kitap Okuma Yarışması'nda birinci oldu

MERSİN'in Tarsus ilçesinde eğitim veren Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Bulanık, kitap okuma yarışmasında il birincisi oldu.

Tolunay DUMAN/TARSUS,(MERSİN),(DHA) MERSİN'in Tarsus ilçesinde eğitim veren Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Bulanık, kitap okuma yarışmasında il birincisi oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'ne bağlı okullarda öğrenim görüp pansiyonlarında kalan öğrenciler arasında düzenlenen 'Pansiyonlar Okuyor' kitap okuma yarışmasının ilk etabı gerçekleşti. Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma becerilerinin kazandırılması, serbest zamanlarının yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, anlama, yorumlama, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin artırılması, ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi amacıyla düzenlenen yarışma büyük ilgi gördü. Yarışmanın ilk etabında, Tarsus Borsa İstanbul Şehit Umut Sami Şensoy Anadolu Lisesi öğrencisi Zeynep Bulanık Mersin genelinde il birincisi oldu.

Yarışmanın Ankara'da yapılacak olan finalinde Mersin'i temsil edecek olan Bulanık, ilk etap birincilik ödülünü İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle alırken, genç kızın başarısı ailesini, öğretmenlerini ve arkadaşlarını da sevince boğdu.  Dereceye giren öğrencilere bisiklet hediye edildi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS