Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu

MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması’nda dereceye giren projeler ödüllendirildi Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Tevfik Sırrı Gür Stadyumu ile Çamlıbel Limanı Arası Kıyı ve Rekreasyon Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması’nda dereceye giren projeler ödüllendirildi

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ödül törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, KKTC Mersin Başkonsolosu Ayşen Volkan İnanıroğlu, Mersin Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Kaya, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Gülnar Belediye Başkanı Ahmet Günel, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Aydıncık Belediye Başkanı Ferat Aktan, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Kızıltan, jüri üyeleri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Burada konuşan Başkan Kocamaz, yarışma ile sadece Mersin için değil Türkiye için örnek oluşturacak fikirlerin ortaya çıktığını belirterek, "Yaklaşık 4 aylık sürecin gurur gününe gelmiş bulunuyoruz. Şehir planlaması, mimarlık ve peyzaj mimarlığı alanlarında ülkemizin sayılı uzmanlarından oluşan jürimiz yoğun bir çalışma temposunun ardından, yarışmamızın seçilen fikir projelerini belirlemiş bulunuyor. Başvurusu yapılan 62 projeyi, şartnamede konulan ölçülere uygun şekilde değerlendirmek zaten zorlu bir işti. Sonunda birbirinden güzel 5 çalışmayı Eşdeğer Proje, 3 güzel çalışmayı da Satın Alma Projesi olarak belirlediler. Satın alma bütçemizi daha yüksek tutsaydık, eminim ki daha pek çok projeyi ödüllendireceklerdi" dedi.

Konuşmanın ardından Başkan Kocamaz ve beraberindeki yarışmacılar ve jüri üyelerine ödülleri ve plaketlerini verdi. Ödül Töreni kolokyum ile devam etti.

Eşdeğer veya Satın Alma Projesi olarak ödüle layık görülen tüm projelerle ilgili olarak hazırlanan değerlendirme raporları, yarışma için özel tasarlanan www.mersinkiyiyarismasi.com sitesinde yer alıyor.  Proje fikirlerinin hangi gerekçelerle seçildiği ya da elendiğine dair detaylı açıklamalar, şeffaf bir şekilde kamuoyunun ve uzmanların incelemesine sunuldu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS