Kocamaz: Radikal kararlar almak mecburiyetindeyiz

Kocamaz: Radikal kararlar almak mecburiyetindeyiz

MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı ile ilgili muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısında, "Bu kenti adam etmek istiyorsak, radikal kararlar almak mecburiyetindeyiz" dedi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 1/5000 Ölçekli Revizyon Nazım İmar Planı ile ilgili muhtarlara yönelik bilgilendirme toplantısında, "Bu kenti adam etmek istiyorsak, radikal kararlar almak mecburiyetindeyiz" dedi.

Kentin geleceğini yakından ilgilendilen planın bilgilendirme toplantısı, Başkan Kocamaz'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Planın Mersin için önemini vurgulayan Kocamaz, "Planda ağırlıklı olarak dört konu öne çıkıyor. Bunlar; kıyı kenar çizgisi içerisinde kalan bölgeler, dere yatakları, yüksek gerilim hatları, ve özel proje alanları ve toplu konut alanlarıyla alakalı. Plana merkez ilçelerde 15 bin 600'ün üzerinde itiraz yapıldı. İtirazlarla alakalı komisyonların çalışmaları uzun süredir devam ediyor. Bu ay sonuna kadar plan belli bir noktaya gelecek. Bizim yapacağımız iş itirazları eğerlendirmek ve bunların bir kısmını eski halinde bırakmak. Ama eğer bu kenti adam etmek istiyorsak, radikal kararlar almak mecburiyetindeyiz. Kent merkezinin yüzde 80'ine yakın bölümü, kentsel dönüşüme ihtiyaç duyuyor. Dolayısıyla, bu bölgelerde bu işi ötelerseniz bu imar planı da sizin istediğiniz şekilde olmaz" diye konuştu.

Kocamaz'ın konuşmasının ardından Başkan Yardımcısı Ahmet Turgut tarafından, plana ilişkin sunum gerçekleştirildi.(FOTOĞRAFLI)


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS