Kocamaz'dan Mersin İdmanyurdu ve tesis açıklaması

Kocamaz'dan Mersin İdmanyurdu ve tesis açıklaması

MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Mersin İdman Yurdu yöneticileri geldiler.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Mersin İdman Yurdu yöneticileri geldiler. 'Kulüp binası olarak orayı kullanmayın ama tesislerden sonuna kadar faydalanabilirsiniz' dedik ama böyle bir konumda orayı tamamen Mersin İdmanyurdu'na verme şansımız yok" dedi.
Belediye Meclis Toplantısı'nda konuşan Kocamaz, Mersin İdmanyurdu ve tesis konusuna açıklık getirdi. Kulübün yanlış ellerde arzu edilmeyen bir yere sürüklendiğini belirten Kocamaz, "Artık Bölgesel Amatör Lig'e bile değil, Süper Amatör'e düşmüş durumda. Bu durum hepimizi üzdü. Kimsenin sahip çıkmaması neticesinde taraftarlar bu kulübü üstlendiler. Belediye olarak göreve geldiğimiz günden bu yana desteğimizi sürdürdük. Şu anda da kulübün tesislere 10 milyonun üzerinde borcu var. Her gelen müfettiş ilk olarak o dosyayı açıyor. Biz göreve gelmeden önce, Mersin İdmanyurdu'nun borcundan dolayı tesislere haciz de gönderilmişti. Bugüne kadar direndik. Mersin'de 86 tane amatör Spor kulübü var ve bu kulüplerimizin hepsine gerek malzeme yardımı gerekse de lisanslarının çıkması için nakit para ödüyoruz" dedi.
ORAYI MERSİN İDMANYURDU'NA VERME ŞANSIMIZ YOK
Macit Özcan Spor Tesisleri'nde Mersin İdmanyurdu'nun kullanması bir tesis inşa edildiğini anımsatan Kocamaz, "Sporcuların yararlanması için oraya bir fitness salonu yaptırdık. Mersin İdmanyurdu'nun profesyonel ligde oynadığı dönemlerde tesisi olmadığı için tesis yapmaya karar verdik. 38 odalı tesisin kaba inşaatı bitti ama böyle bir konumda orayı Mersin İdmanyurdu'na verme şansımız yok. Çünkü 86 tane amatör kulüp var. Mersin İdmanyurdu yöneticileri geldiler. 'Kulüp binası olarak orayı kullanmayın ama tesislerden sonuna kadar faydalanabilirsiniz' dedik. 'Gerek sahalardan gerek fitness salonundan gerek oradaki duşlardan faydalanabilirsiniz' dedik. Diğer kulüpler de aynı şekilde" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS