Köy okulu sosyal tesis haline getirildi

Köy okulu sosyal tesis haline getirildi

– MERSİN’in Tarsus ilçesinde atıl vaziyette olan köy okulu bahçesi, belediye tarafından sosyal tesis haline getirilerek, vatandaşın hizmetine sunuldu.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Tarsus ilçesinde atıl vaziyette olan köy okulu bahçesi, belediye tarafından sosyal tesis haline getirilerek, vatandaşın hizmetine sunuldu.
Akgedik Mahallesi’nde yapımı tamamlanan sosyal tesisler için düzenlenen açılış törenine Belediye Başkanı Şevket Can, Mahalle Muhtarı Asım Alanko ve vatandaşlar katıldı. İçinde muhtar odası, berber, çay bahçesi, okuma salonu, düğün salonu, çocuklar için park ve fitness alanı bulunan tesisin açılışında ilk olarak söz alan Mahalle Muhtarı Alanko, mahallelerine yapılan tesisler için Başkan Can’a teşekkür etti.
Başkan Can, mahallelere hizmetleri yaparken hiçbir zaman ayrım yapmadıklarını, ayırmadıklarını belirterek, "Gündüz yorulmadan, gece uyumadan bütün hemşerilerimize eşit bir şekilde hizmet ediyoruz. Tarsus Belediyesi daha önceden 45 mahalleye hizmet ediyordu. Büyükşehir Yasası ile birlikte köylerimiz, belediyemizin birer mahallesi haline dönüştü. 5 beldemiz kapandı. 2014 seçimlerinden sonra Tarsus Belediyesi 179 mahalleye hizmet vermeye başladı. Gelirimiz yüzde 60  ve yetkimizin azalmasına rağmen 179 mahalleye çıkmamıza rağmen gündüz yorulmadan, gece uyumadan bütün hemşerilerimize eşit bir şekilde hizmet ediyoruz ve hizmet etmenin mutluluğunu mesai arkadaşlarımla birlikte yaşıyoruz" dedi.
Üretken belediyecilik anlayışla çalıştıklarını ifade eden Başkan Can, "Biz güneş enerjisinden elektrik üreten, üretken belediyeyiz. Pazaryeri çatılarımıza üç buçuk Megavatlık lisansımızı aldık. Şubat ayından itibaren elektrik üretmeye başladık. 1 yılda 4 Trilyonluk elektrik üreten belediye Tarsus Belediyesi’dir" diye konuştu.
Berdan projesinin bitme aşamasına geldiğini kaydeden Başkan Can, şunları söyledi:
"Maliyeti 20 trilyon. İnşallah Kasım ayının ilk haftasında Çukurova’nın gerdanlığı olacak Berdan projemizin 1’nci etabını Lunaparkla birlikte hep beraber açılışını yapacağız. Maliyeti 15 trilyon olan Kırklarsırtı mahallemizde bulunan 15 bin kişilik gösteri merkezini de Kasım ayı içerisinde açılışını hep birlikte yapacağız. Bizler belediye olarak muhtarlarımızla, vatandaşlarımızla mahallemizin ve köyümüzün ihtiyacı doğrultusunda hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Mahallemizin isteği neyse o projemizi faaliyete geçiriyoruz. Hizmetlerimizi yaparken biz ayrım yapmadan, ayırmadan, ötekileştirmeden vatandaşlarımızın hizmetine sunuyoruz."
Hayata geçirecekleri toplu konut projesinden de bahseden Can, şunları söyledi:
"Tarsus’ta herkesi evlendireceğim. Önümüzdeki hafta cuma günü meclis salonumuzda toplu konut projesiyle ilgili tanıtım ve bilgilendirme toplantısını gerçekleştireceğim. Vatandaşlarımızı bankaya gitmeden banka faizi olmadan 24 ayda evi teslim etmek üzere Tarsus’ta 472 konutun projesinin tanıtımını yapacağım. Aralık ayında hep birlikte temelini atacağız."
Konuşmalardan sonra okunan dua ve kesilen kurdeleden sonra Akgedik Sosyal Tesislerin açılışı gerçekleşti.

FOTOĞRAFLI

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS