Kurtuluş Kupası Futbol Turnuvası başladı

Kurtuluş Kupası Futbol Turnuvası başladı

– MERSİN’de Toroslar Belediyesi’nin, 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar arası Geleneksel Futbol Turnuvası’ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yıldönümünde başladı.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Toroslar Belediyesi’nin, 3 Ocak Mersin'in Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun yıl dönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Kurtuluş Kupası Resmi Kurumlar arası Geleneksel Futbol Turnuvası’ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 95’inci yıldönümünde başladı.
Bu yıl 36 kurumun katılımıyla 12’incisi gerçekleştirilen turnuvanın açılış maçı, Korukent Mahallesi’ndeki Prof. Dr. Aziz Sancar Gençlik Merkezi’nde, Toros Devlet Hastanesi ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü arasında yapıldı. Kurum temsilcileri ve sporseverler katıldığı açılış maçında Belediye Başkanı Hamit Tuna, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda başlattıkları ve 3 Ocak Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97’nci yıldönümünde final müsabakasını oynatacakları turnuva ile amaçlarının, kurumlar arasındaki diyalogu, kaynaşmayı ve dostluğu daha da arttırmak olduğunu söyledi.
Turnuvanın her yıl olduğu gibi fair play çerçevesinde geçmesi temennisinde bulunan Başkan Tuna; "Belediye olarak göreve geldiğimiz günden bugüne kadar toplumumuzda var olan insanlarımızın hangi branşta spor yapmak istiyorlarsa o anlamda alt yapılarını oluşturduk. Attığımız o adımlar ve doğru stratejiler bugün tesisleşme noktasında Toroslar Bölgesi’ni sadece Mersin özelinde öne çıkan değil, Çukurova çanağında en önde olan belediyeler statüsüne de kavuşturmuştur. Yapmış olduğumuz bu tesislerimizin içini doldurmak anlamında hem gençlerimizin spor yapmalarını sağladık hem de düzenlediğimiz turnuvalarla insanlarımızı bir araya getirmenin yollarını başardık" dedi.
Cumhuriyeti Kuruluşunun 95’inci yıldönümünü de kutlayan Başkan Tuna; "Bizden sonra gelecek nesillere Cumhuriyetimizin özelliklerini ve değerlerini inşallah öğreteceğiz ki sonuçta Cumhuriyet’in ışığında, al bayrağın gölgesinde, Ulu Önder’in işaret ettiği muasır medeniyet seviyesinin üzerinde bir ülke olma hedefinde bu gençlik hiçbir zaman vazgeçmeyecektir. İki önemli ve anlamlı günde başlayıp ve sonlanacak olan bu müsabakalar zincirinde açılış maçımızı iki takımımız arasında yapıyoruz. Spor; kardeşliktir, barıştır ve evrensel dildir. 36 kurum takımımızın katıldığı ve 106 maçın oynanacağı turnuvamızın başarılı ve sakatsız geçmesi en büyük temennimizdir. Bütün kurum takımlarımıza ve müsabakalarımızı yönetecek olan hakemlerimize başarılar diliyorum. Hedefte birinci olmak vardır ama en önemlisi fair play ölçüsünde müsabakaların yapılmasıdır" diye konuştu.
Tuna’nın konuşmasının ardından Toros Devlet Hastanesi ile Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü arasında yapılan açılış maçına geçildi. Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nün 2-0 üstünlük kazandığı müsabaka öncesinde Başkan Tuna ve beraberindekiler, sporcuları ile birlikte seremoniye üzerinde 'Başımız sağ olsun. Şehitler Ölmez' pankartıyla çıktı.
Çağdaşkent Mahallesi 3 Ocak Spor Kompleksi, Güneykent Mahallesi Anafartalar Spor Kompleksi, Korukent Mahallesi Bilge Kaan Parkı ve Spor Tesisi ile Korukent Mahallesi Gençlik Merkezi’nde, 6 grupta oynanacak maçlarda TFF kuralları geçerli olacak ve her takım 25 futbolcu ile katılabilecek.

FOTOĞRAFLI

 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS