Matematikçiler ödüllerine aldı

Matematikçiler ödüllerine aldı

– MERSİN Üniversite Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen '15'nci Mersin Matematik Olimpiyatı’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

MERSİN, (DHA) – MERSİN Üniversite Fen Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen '15'nci Mersin Matematik Olimpiyatı’nda dereceye girenlere ödülleri verildi.
Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül törenine, Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erol Yaşar, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Murat Gizir, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Özdemir, Matematik Olimpiyatı Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hanlar Reşidoğlu, akademisyenler, yarışmaya katılan öğrenciler ve aileleri katıldı.
Törende konuşan MTSO Başkanı Kızıltan, matematiğin hayatın her alanında kullanıldığını belirterek, "Matematik olimpiyatlarının, sorgulama, düşünme ve analitik düşünme becerimizi geliştirecek olan böylesi akıl oyunlarının hayal ettiğimiz gerçek ilerlemeye gidecek yolun kaldırım taşları olduğuna inanıyoruz" dedi.
Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gizir ise, olimpiyatların düzenlenmesinde katkısı olanlara teşekkür ederek, "Bu olimpiyatlara katılan öğrenciler hem kendilerini sınama hem de yaşıtlarını tanıma fırsatı elde ediyor. Son yıllardaki atılımıyla sadece Mersin ili sınırları içinde kalmayıp bölgesel bir kimlik kazanan Mersin Matematik Olimpiyatlarının gelecekte ulusal düzeyde de yapılması hepimizin ortak dileğidir" diye konuştu.
Olimpiyat Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Reşidoğlu da Mersin Matematik Olimpiyatları hakkında bilgi vererek matematiğin analitik düşünce tarzını geliştireceğini söyledi. Olimpiyatları kazanamayan öğrencilerin üzülmemesi gerektiğini, kazanamayan öğrencilerin de matematik alanına değer katacak çalışmalar yapabileceğini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Deniz, olimpiyata katkı sağlayanlara plaket verdi. Tören, dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ile son buldu.

FOTOĞRAFLI

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS