MDOB'un ikili temsili sanatseverleri bekliyor

MDOB'un ikili temsili sanatseverleri bekliyor

MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) 'Hanım Olan Hizmetçi' ve 'Rita' operalarını sahneleyecek.

Mustafa ERCAN/MERSİN, (DHA) - MERSİN Devlet Opera ve Balesi (MDOB) 'Hanım Olan Hizmetçi' ve 'Rita' operalarını sahneleyecek.

Kültür Merkezi Opera Sahnesi'nde 17 Şubat'ta saat 15.00'de gerçekleşecek temsilde ilk olarak Giovanni Battista Pergolesi'nin bestelediği 'Hanım Olan Hizmetçi' eser sahnelenecek. Orkestra yönetmenliğini Aytuğ Ülgen, sahne yönetmenliğini Süleyman Tekin'ın yaptığı eserde beceriksiz, rahatına düşkün ve zengin bir erkek ile onun çocuk yaşta evine alıp büyüttüğü güzel ve kurnaz bir genç kız olan hizmetçisi arasında geçenlerin serüveni konu ediliyor. Eserde başlıca rolleri Volkan Şen, Sevil Erçak,  Tolga Erden ve Zeynep Özgür Yılmaz paylaşacak.

Temsilin bölümünde ise Romantik İtalyan opera repertuvarının seçkin 'Komik Opera' örneklerinden biri olan Donizetti'nin tek perdelik Rita operası sahnelendi. Şiddet uygulayan kocası Gasparo'nun öldüğünü öğrenince yeni bir hayata başlayan ve bir motel işleterek hayatının dizginlerini elinde tutmaya çalışan Rita'da ise Funda Hayfavi, Erhan Kaya, Mehmet Erkoç, Levent Yetkin rol alacak.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS