MDTO'da Başkan Lokmanoğlu güven tazeledi

MDTO'da Başkan Lokmanoğlu güven tazeledi

MERSİN Deniz Ticaret Odası'nda (MDTO) yapılan seçimlerde, mevcut başkan Cihat Lokmanoğlu yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, Meclis Başkanlığı'na da Levent Dipçin getirildi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Deniz Ticaret Odası'nda (MDTO) yapılan seçimlerde, mevcut başkan Cihat Lokmanoğlu yeniden Yönetim Kurulu Başkanı seçilirken, Meclis Başkanlığı'na da Levent Dipçin getirildi.

Türkiye’nin ilk ve tek Bölgesel Deniz Ticaret Odası olan MDTO'da organ seçimleri tamamlandı. Geçen hafta yapılan  seçimin ilk aşamasında  MDTO'nun 20 meclis üyesi belirlenmişti. Seçimin son gününde ise MDTO Meclisi yargı denetiminde, Yönetim Kurulu Başkanı ve yönetim kurulu üyelerini ,TOBB delegelerini ve Disiplin Kurulu'nu seçti. Daha sonra en yaşlı üye Atahan Çukurova  Başkanlığında toplanan MDTO Meclisi,  Başkan ve Başkanvekili ile Katip üyeyi belirledi. Seçimler sonunda, Yönetim Kurulu Başkanlığına tekrar Cihat Lokmanoğlu seçilirken, Jozef Atat, Atahan Çukurova, İskender Butros, Bedi Canatan, Mişel Şaşati ve Özcan Barut da yönetim kurulu üyesi oldu. Meclis Başkanlığı'na ise Levent Dipçin getirildi.

Geçmişte olduğu gibi bundan sonra da sektörün sorunları ve gelişmesi için çaba göstereceklerini belirten Başkan Lokmanoğlu, "Odamız, her zaman olduğu gibi görevinin bilincinde olarak denizcilik eğitimine çok önem vermektedir. Geçmişte MDTO Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi'ni yapmıştık. Şimdi sırada  Denizcilik Fakültesi var. Mersin Üniversitesi bünyesinde kurulan ve halen fiziki bir mekanı olmayan Denizcilik Fakültesi binası odamız tarafından yapılacaktır. En geç Mayıs ayı içinde inşaatın temelini atıp kısa sürede tamamlamak istiyoruz. Eğitim, Türkiye'nin olmazsa olmaz önceliğidir" dedi.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS