Mehmetçik için su kampanyası

Mehmetçik için su kampanyası

– MERSİN’in Erdemli ilçesinde bir araya gelen gönüllüler tarafından Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçikler için su kampanyası başlatıldı.

Mehmet DOĞANER/ERDEMLİ(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Erdemli ilçesinde bir araya gelen gönüllüler tarafından Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin’de görev yapan Mehmetçikler için su kampanyası başlatıldı.

Gönüllüleri tarafından başlatılan 'Haydi Erdemli bir yudum su' kampanyası hakkında bilgi veren Mustafa Aydoğdu, daha önce de benzer kampanyayı hayata geçirdiklerini söyledi. İlk kampanyada teslimatı yaptıklarında ihtiyacın daha fazla olacağını düşüncesi ile yeniden kampanya başlattıklarını belirterek, "Harekatta bu gün 36'nci gün oldu. Harekatta görev yapan kahraman Mehmetçikler için 13 Şubat’ta Hatay'ın Kırıkhan ilçesinde bulunan 3 birliğimize teslim edilmek üzere 3 bin 600 litre içme suyu götürdük. Gidip gördüğümüzde orada görev yapan kahraman Mehmetçiklerimizin içme suyuna ihtiyaçları olduğunun kanaatine vardık. Hiç bir kurum kuruluş ve siyasi partiye bağlı olmaksızın vatandaşların katkılarıyla su kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Bu kampanyamızdan kaymakamlığımızın bilgisi dahilinde 28 Şubat’ta son bulacaktır. 1 Mart’ta içme sularını araçlara yüklenmesi ve 2 Mart Cuma günü birliklere teslim edilmek üzere yola çıkacak. Katkıda bulunmak isteyen bütün halkımızı bekliyoruz" dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS