Mersin AVEC’ye üye oluyor

Mersin AVEC’ye üye oluyor

– MERSİN Büyükşehir Belediyesi, UNESCO ile resmi ortaklık ilişkisi bulunan Avrupa Akdeniz Kültür Şehirleri Birliği’ne üye olacak.

MERSİN, (DHA) – MERSİN Büyükşehir Belediyesi, UNESCO ile resmi ortaklık ilişkisi bulunan Avrupa Akdeniz Kültür Şehirleri Birliği’ne üye olacak.

Büyükşehir Belediye Meclisi Şubat Ayı Toplantısı’nın 2’nci birleşimi, Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan başkanlığında gerçekleştirildi. Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, 17’nci Mersin Uluslararası Müzik Festivali (MUMF) için 300 bin TL desteğin Büyükşehir Belediyesi 2018 mali yılı ilgili bütçesinden karşılanabilmesi ile ilgili müşterek rapor görüşülerek kabul edildi. Avrupa Akdeniz Kültür Şehirleri Birliği’ne (AVEC) Büyükşehir Belediyesi’nin üye olması hakkındaki teklif de oy birliği ile kabul gördü. AVEC üyeliği hakkında kısa bir bilgilendirme yapan Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Sinan Bayraktar, AVEC’in 12 değişik ülkeden 31 tane üyesi olduğunu vurgulayarak, AVEC’e üye olunduğu takdirde Mersin’e katacağı tarihi ve kültürel artılardan söz etti.


FOTOĞRAFLI


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS