Mersin ekonomisi güven veriyor

Mersin ekonomisi güven veriyor

MERSİN Genç İşadamları Derneği (MEGİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Başar Erdem, kentin yabancı sermayeli şirket sıralamasında 2'nciliğe yükselmesinin Mersin'e duyulan güvenin göstergesi olduğunu söyledi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Genç İşadamları Derneği (MEGİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Başar Erdem, kentin yabancı sermayeli şirket sıralamasında 2'nciliğe yükselmesinin Mersin'e duyulan güvenin göstergesi olduğunu söyledi.

Kentteki ekonomik gelişmeleri değerlendiren Erdem, "2017 Ocak-Mayıs döneminde Türkiye sıralamasında 6'ncı olan Mersin'in, 2018 Ocak-Mayıs döneminde 2'nci sıraya yükselmesi kentimiz adına önemli. Bu yabancı yatırımcının Mersin'e duyduğu güvenin açık bir göstergesidir. 2018'de yabancı yatırımcıda yüzde 36'lık bir büyüme yakalayan Mersin'in ekonomisi güven veriyor" dedi.

Uluslararası Mersin Limanı ve diğer lojistik unsurlarla birlikte Mersin'in diğer kentlere üstünlük kurduğunun altını çizen Erdem, "Mersin'in yeni sanayi alanları kazanması ve yeni organize sanayi bölgelerindeki çalışmaların devam etmesi, yatırımların kente kazandırılması adına büyük önem taşıyor. Yatırımcının Mersin'i tercih etmesindeki en önemli etkenlerden birisi de lojistik üstünlüğümüz. Kent olarak bunu iyi değerlendirmeliyiz" ifadelerini kullandı.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS