Mersin trafiği rahat nefes alacak

Mersin trafiği rahat nefes alacak

– MERSİN’de, Karayolları Genel Müdürlüğü’nce inşa edilen Mezarlık 2, Çamtepe ve Kargıpınarı köprülü kavşakları hizmete girdi.

Adnan AÇIKGÖZ/MERSİN, (DHA) – MERSİN’de, Karayolları Genel Müdürlüğü’nce inşa edilen Mezarlık 2, Çamtepe ve Kargıpınarı köprülü kavşakları hizmete girdi. Mezarlık kavşağından ilk geçen sürücü Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan oldu.
Mezarlık Kavşağı’ndaki törene Bakan Elvan’ın yanı sıra; Ulaştırma, Denizcililik ve Haberleşme Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkun, Vali Ali İhsan Su, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile il protokolü ve vatandaşlar katıldı.
Yaptığı konuşmasında Mersin’de devam eden yol çalışmalarına ilişkin bilgiler veren Bakan Elvan, merakla ve büyük bir heyecanla beklenen Çeşmeli-Taşucu otoyolu için ilk kazmanın 2018 yılı içerisinde vurulacağını anımsattı. Mersin ile Antalya arasındaki ulaşımı kolaylaştıracak Akdeniz sahil yolundaki çalışmaların da büyük bir hızla sürdüğünü kaydeden Elvan, “8-10 saatlik yolu 4 saate düşürüyoruz. Şu ana kadar Mersin ili sınırları içerisinde 11 tünelimiz açıldı. Son 2 yılda, 10 tünel ve 2 viyadükün açılışını gerçekleştirdik. Özellikle vatandaşlarımız bu kavşağı kullandığında ne kadar önemli bir yatırım yaptığımızı kendileri de görecekler” dedi.
Geride kalan 16 yılda Türkiye’ye ulaşım ve iletişim alanında 474 milyar TL’nin üzerinde yatırım yapıldığını bildiren Ulaştırma Bakan Yardımcısı Coşkun ise 2002 yılında 6 bin kilometre olan bölünmüş yolun, günümüzde 26 bin kilometrenin üzerine çıktığını aktararak, dünyadaki en büyük 10 ulaştırma projesinden 6 tanesinin Türkiye’de gerçekleştiğini sözlerine ekledi.
Konuşmaların ardından yapımı tamamlanan projelerin açılış kurdelesi, Bakan Elvan ve il protokolü tarafından kesildi. Daha sonra makam aracının şoför koltuğuna oturan Elvan, Mezarlık 2 kavşağından ilk geçen sürücü oldu.

FOTOĞRAFLI-GÖRÜNTÜLÜ

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS