Mersin yat yarışları sona erdi

Mersin yat yarışları sona erdi

– MERSİN’de, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen yat yarışları tamamlanırken ekipler dereceye girmek için açık denizde kıyasıya mücadele etti.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen yat yarışları tamamlanırken ekipler dereceye girmek için açık denizde kıyasıya mücadele etti.
Marina açıklarında Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi,  Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ve Mersin Deniz Ticaret Odası (MDTO) desteği ile gerçekleştirilen 1’nci Mersin Yat Yarışlarına, 10-20 metre arası D-1,D-2 ve D-3 kategorilerinde 10 tekne ve 60 sporcunun katılımı ile tamamlandı.
iki gün süren çekişmeli yarışın ardından D-1 kategorisinde Mersin Yelken Akademi takımından Oytun Çalışlar birinci olurken, Hotler takımından Mert Pozcu ikinci, Mersin Yelken Akademi takımından ise Fırat Kındı üçüncülük elde etti. D-2 kategorisinde ise Andor takımından Derya Yalgın birinci, Efe Aras takımından Hakan Uysal ikinci ve Bukle takımından Buğra Reha Sakınç üçüncü oldu. D-3 kategorisinde ise Rozita takımından Ersin İlkiriloğlu birinci, Mersin Rota takımından Feridun Çatık ikinci ve Afilli takımından Nazım Önal üçüncü olma başarısı gösterdi.
Mersin ve Doğu Akdeniz kıyılarında yapılan ilk yat yarışı olan 1. Mersin Yat Yarışları’nın tamamlanmasının ardından yapılan ödül töreninde dereceye giren takım ve sporculara ödülleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Vedat Akyar, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, MTDO Genel Sekreter Yardımcısı Halil Delibaş Mersin Marina Genel Koordinatörü Cengiz İnangül ve Türkiye Yelken Federasyonu İl Temsilcisi Özgür Özcan tarafından verildi.

FOTOĞRAFLI

 

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS