Mersin’de Çocuk hakları için tanıtım atağı

Mersin’de Çocuk hakları için tanıtım atağı

– MERSİN Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesi Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında projelerini tanıtmak için stant açtı.

MERSİN, (DHA) – MERSİN Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Hakları Çocuk Komitesi Büyükşehir Belediyesi Ramazan etkinlikleri alanında projelerini tanıtmak için stant açtı.

Stantta Mersin’de yürütülen Çocuk hakları faaliyetlerini tanıtıcı broşürler dağıtılarak, görsel afişlerle kamuoyu duyarlılığı yaratılması amaçlanıyor. Ramazan sonuna kadar açık kalacak stant da ayrıca çocuk ve aile konusunda Psikologlar tarafından bilgilendirmede yapılıyor.

Çocuk Hakları İl Koordinatörü Mustafa Sarı, Çocuk hakları faaliyetlerinin 81 ilde olduğu gibi Mersin’de de projeleriyle kurumsallaşarak faaliyet ağına dönüştüğünü belirterek, "Bu faaliyetlerin temel amacı çocuklarımızın daha iyi koşuşlarda daha mutlu olarak çocukluklarını tamamlamayı hedeflemekteyiz. Özellikle 'Ekranla değil Akranla büyüsün Çocuklar’ projesi ile Çocuklarımızın Çocukluklarını en iyi şekilde yaşamalarını hedeflemekteyiz. Her çocuğumuz temel haklarını bilmeli ve yaşamalıdır. Biz yetişkinler olarak görevimiz çocuklarımıza bu imkanı sağlamak olmalıdır" dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS