Mersin'de imar planının detayları STK'larla paylaşıldı

Mersin'de imar planının detayları STK'larla paylaşıldı

MERSİN Büyükşehir Belediye Meclisi'nce kabul edilen 1/5 bin ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planı ile ilgili bilgi ve detaylar, kentteki STK'ların temsilcileriyle paylaşıldı.

MERSİN, (DHA)- MERSİN Büyükşehir Belediye Meclisi'nce kabul edilen 1/5 bin ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planı ile ilgili bilgi ve detaylar, kentteki STK'ların temsilcileriyle paylaşıldı.

Divan Otel'deki toplantıda, 1/100 binlik plandan başlayarak kentin anayasasını oluşturmaya çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, "Göreve geldikten bir ay sonra 1/100 binlik, 1/5 binlik ve ulaşım master planı için ivedilikle çalışmaya başladık. Uzun uğraşlar sonunda ortaya çıkardığımız 1/5 binlik plan mecliste bütün siyasi partilerin üyeleri tarafından onaylandı ancak itirazlar da başladı. 15 bin 600 civarında itiraz oldu, çoğu itirazlar birbirine benziyor. Bunları toplu değerlendirmek gerekiyor. Kentin önünü açacak konularda herkesle uzlaşmaya varız. Bu kenti herkesle birlikte yönetmek istiyoruz. Mersin, farklılığı diğer illere göre fazla olan bir şehir. Yeter ki bunun farkına varalım, birleşelim, müştereklerde bir araya gelelim. Bu kent huzur, barış ve kardeşlik kentidir. Hizmetten önemlisi bu barış ve huzur ortamını gelecek nesillere taşıyabilmektir" dedi.


SUNUM YAPILDI

Kocamaz'ın konuşmasının ardından 1/5 binlik planda yer alan yerleşim ve çalışma alanları, plan etapları, nüfus kararları, yoğunluk dağılımı, ulaşım kararları, dere güzergahları, kop parselleri, donatı standartları, itiraz konuları ve dağılımları ile ilgili bilgiler verildi. Toplantıda, Mersin Ulaşım Ana Planı ve Mersin Metrosu Hat 1 hakkında bilgilendirme sunumu da yapıldı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS