içel haberleri

Mersin'de köy seyirlik turnesi başlıyor

Mersin'de köy seyirlik turnesi başlıyor

MERSIN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, belediye tarafından düzenlenen Hacivat-Karagöz orta oyunu ve köy seyirlik turnesinin 17 Temmuz'da Aydıncık ilçesinde başlayacağını bildirdi.
Belediye olarak 'Yaylalarda Köylerde, Kültür-Sanat Her Yerde' sloganıyla yola çıktıklarını belirten Başkan Kocamaz, geleneksel tiyatro ve ortaoyunu kültürünün çocuklar tarafından tanınması gerektiğini dile getirerek, "Çocukluğumuzun vazgeçilmez eğlencesi Hacivat ile Karagöz’ün yeni nesil tarafından da tanınması gerektiğini düşündük. Günümüzde teknolojinin birçok imkanından faydalanan ve özellikle bilgisayar ile değişik oyunlar oynama imkanı bulan çocuklarımız, bizim çocukluğumuzun tek eğlencesi olan Hacivat ve Karagöz’ü yakından tanıma fırsatı buluyor" dedi.
Kocamaz, turnenin 17 Temmuz Salı günü 20.30'da Aydıncık ilçesine bağlı Karede mahallesinde başlayacağını, diğer ilçelerde düzenlenecek etkinliklerin saatlerinin ise belediyenin resmi web sitesinden takip edilebileceğini de sözlerine ekledi.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS