Mersin'de öğrenciler Güneş Park'ı gezdi

Mersin'de öğrenciler Güneş Park'ı gezdi

MERSİN'de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) öğrencileri, merkez Mezitli ilçesindeki Güneş Park'ı gezdi.

Gülhan DEMİRCİ/MEZİTLİ(Mersin), (DHA) - MERSİN'de Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) öğrencileri, merkez Mezitli ilçesindeki Güneş Park'ı gezdi.

Farklı okullarda okuyan 45 çocuk Türkiye'de ilk niteliği taşıyan Güneş Parkı’nda alternatif enerji kaynakları hakkında bilgi sahibi oldu. Güneşin enerji olarak sonsuz bir güce sahip olduğunu bilgisi verilen çocuklara, güneşin doğaya yararları ve elektrik üretiminin nasıl yapıldığı anlatıldı.

Parkın ilkokul öğrencilerine eğitim vermek amacıyla kurulduğunu belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Güneş enerjisinden azami ölçüde yararlanmak ve güneş enerjisini anlatmak amacıyla böyle bir park yaptık. Enerjisini güneş ve rüzgardan sağlayan Güneş Park’ta ilkokul öğrencilerine enerji tasarrufu, Türkiye’de enerji kaynaklarının kullanımı gibi konularında bilgiler aktarılıyor. Bu park Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyor" dedi.

Güneş enerjisi ile enerji açığını kapatmanın mümkün olduğunu, nükleer gibi farklı enerji arayışlara gerek olmadığının altını çizen Tarhan, "Güneşten çok fazla yararlanmamız gerekiyor. Tükenebilir enerji kaynaklarından güneş enerjisi gibi yenilenebilir enerji kaynaklarına geçmemiz gerekiyor. Bunda ısrarcı olup, bunun mücadelesini vermeliyiz" ifadesini kullandı.FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS