Mersin’de sanat müziği keyfi

Mersin’de sanat müziği keyfi

MERSİN Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu ve TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ayşen Birgör verdikleri konserle dinleyenlere unutamayacakları sanat dolu bir gece yaşattı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Büyükşehir Belediye Konservatuarı Türk Sanat Müziği Korosu ve TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ayşen Birgör verdikleri konserle dinleyenlere unutamayacakları sanat dolu bir gece yaşattı.

Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen konsere Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, meclis üyeleri ve yüzlerce vatandaş katıldı. Büyükşehir Belediye Konservatuvarı Türk Sanat Müziği Korosu Şef İbrahim Özberk eşliğindeki Yıldırım Gürses Şarkıları Konseri’nde ‘İçime Hep Hüzün Doluyor’, ‘Gurbet O Kadar Acı Ki’, ‘Hasretin Pınarı Çağlar İçimde’, ‘Her Şeydi Benim İçin Bir Candı Bir Nefesti’, ‘Affetmem Asla Seni’, ‘Aşkım Bahardı’, ‘Gülmedi Bahtım Yine Bu Sevda Bitti Yazık’ ve ‘Yıllar Sonra Rastladım Çocukluk Sevgilime’ gibi şarkıları vatandaşlar ile hep bir ağızdan seslendirdi.

TRT İstanbul Radyosu Türk Sanat Müziği Sanatçısı Ayşen Birgör ise ‘Menekşelendi Sular’, ‘Bahar Bitti Güz Bitti’, ‘Kirpiklerinin Gölgesi Güllerle Bezenmiş’, ‘Şarkılar Seni Söyler’, ‘Kaderimin Oyunu’, ‘Gönül’, ‘İndim Havuz Başına’ ve ‘Arabaya Taş Koydum’ gibi sanat müziğinin en sevilen parçalarını söyledi.

Hareketli parçalar eşliğinde eğlenceli saatler geçiren sanatseverler, Ayşe Birgör’ün performansını dakikalarca alkışladı. Konser sonrasında sanatçıya ve koro şefine çiçek ve plaket hediye edildi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS