Mersin'den Mehmetçiğe 200 ton su

Mersin'den Mehmetçiğe 200 ton su

MERSİN'in Erdemli ilçesinde bir araya gelen gönüllüler, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de görev yapan Mehmetçikler için başlatılan 'Haydi Erdemli Bir Yudum Su' kampanyası çerçevesinde 200 ton suyu dualar eşliğinde sınıra gönderdi.

Mehmet DOĞANER ERDEMLİ,(MERSİN), (DHA) - MERSİN'in Erdemli ilçesinde bir araya gelen gönüllüler, Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Afrin'de görev yapan Mehmetçikler için başlatılan 'Haydi Erdemli Bir Yudum Su' kampanyası çerçevesinde 200 ton suyu dualar eşliğinde sınıra gönderdi.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen törene Kaymakam Avni Kula, Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, daire amirleri, sivil toplum kuruluşları başkanları ve vatandaşlar katıldı. Kampanya hakkında bilgi veren kampanya sorumlusu Mustafa Aydoğdu, "12 gün önce başlattığımız kampanya halkımızdan büyük destek gördü. Afrin'de savaşan ve vatanımızın bekçileri olan Mehmetçiklerimizin yanında olduğumuzu göstermek ve destek vermek için böyle bir kampanya başlattık. 12 gün içerisinde ilçemizin her köşesinde yardım geldi. Bugün itibariyle 17 kamyondan oluşan 200 ton su topladık. Sularımız kamyonlara yüklendi ve Mehmetçiğimize gönderiyoruz. Bu kampanyamızda bizlere destek veren herkese çok teşekkür ederiz" dedi.

Konuşmanın ardından İlçe Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu'nun duasının ardından 17 TIR su dualarla gönderildi.FOTOĞRAF-GÖRÜNTÜ


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS