Mersinli öğrenciler Robotik Turnuvası'nda 2’nci oldu

Mersinli öğrenciler Robotik Turnuvası'nda 2’nci oldu

– MERSİN’de Beyaz Kule Okulları öğrencileri tasarladıkları robotla İstanbul Şehir Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Robotik Turnuvası'nda dereceye girerek 2'ncilik ödülünü almayı başardı.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Beyaz Kule Okulları öğrencileri tasarladıkları robotla İstanbul Şehir Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Robotik Turnuvası'nda dereceye girerek 2'ncilik ödülünü almayı başardı.

Bilim Kahramanları Buluşuyor etkinliği ile Türkiye genelinde minik bilim kahramanlarını bir araya getiren Fırst Lego League 14’ncü sezon turnuvaları kapsamında Beyaz Kule Okulları uzun zamandır üzerinde çalıştıkları 'Suyun Yolculuğu' adlı robotik tasarımı ile 72 okul arasında 2’ncilik ödülünün sahibi oldu. Türkiye'nin çeşitli okullarının katıldığı geniş çaplı turnuva heyecanlı dakikalara sahne oldu.

Geniş katılımla gerçekleştirilen Türkiye geneli bir turnuvada ödül almanın heyecanını yaşadıklarını belirten okul kurucusu Dilek Benzetsel, "Beyaz Kule Okulları olarak modern eğitim anlayışımız çerçevesinde bu alanda da ortaokul öğrencilerimiz Türkiye genelinde dereceye girerek 2.lik ödülünün sahibi oldular. Öğrencilerimizin Mersin'i iyi bir derece ile temsil etmenin gururunu yaşadık. Beyaz Kule Okulları öğrencileri çeşitli branşlarda sağladıkları başarı ile Türkiye'de adından söz ettirmeye devam edecektir. 'Suyun Yolculuğu' adlı robotik tasarımına haftalardır emek harcayan ve emeklerinin karşılığını alan öğrencilerimizi tebrik eder başarılarının devamını dilerim" diye konuştu.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS