Mezitli'de, '2. Aktif Yaş Alma Merkezi' kapılarını açtı

Mezitli'de, '2. Aktif Yaş Alma Merkezi' kapılarını açtı

MERSİN'in Mezitli ilçesinde belediye tarafından yapımı tamamlanan Aktif Yaş Alma Merkezi'nin ikincisi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Gülhan DEMİRCİ/MEZİTLİ(Mersin), (DHA) - MERSİN'in Mezitli ilçesinde belediye tarafından yapımı tamamlanan Aktif Yaş Alma Merkezi'nin ikincisi düzenlenen törenle hizmete girdi.
Tece Mahallesi'ndeki merkezin açılış törenine Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mezitli'nin kardeş kenti Almanya'nın Tempelhof-Schöneberg Belediye Başkanı Angelika Schöttler, iki kentin belediye meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. İçerisinde aktivite alanları, dinlenme mekanları, toplantı salonları gibi çok sayıda farklı birimin yer aldığı merkezin açılışında konuşan Angelika Schöttler, "Başka kardeş şehir ilişkilerimiz de var ancak Mezitli ile daha özel bir diyalog ortamı yakaladık. Bu ortamı sağlayan başta Sayın Belediye Başkanımız Neşet Tarhan olmak üzere tüm ekibine sonsuz şükranlarımı sunarım. Biz Sayın Neşet Tarhan'la birlikte 2 yıl önce planlamıştık. Ancak bu kadar kısa süre içerisinde böylesi güzel bir yapının çıkması bizi ayrıca gururlandırdı. Küçük bir payımız olduysa ne mutlu bize" dedi.
Açılışın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na denk gelmesinin daha anlamlı olduğunu vurgulayan Neşet Tarhan ise "Mustafa Kemal Atatürk, 'Egemenlik kayıtsız, şartsın milletindir' diyen, özgürlük ve bağımsızlığı 'karakterimdir' diyerek tanımlayan, yurttaş kimliğini kazanmamızı sağlayan, çağdaş dünya ile yarışmamıza olanak tanıyan, devrimlerin yapıcısı, önderimizdir. Biz, 'Türkiye' deyince Atatürk'ün Türkiye'si, 'Cumhuriyet' deyince Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet ile mutlu olmaya, onur duymaya devam ediyoruz. Cumhuriyet Bayramı'nı aşkla kutluyoruz. Aşkın sonsuzluğuna inanıyoruz. Ulusal Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Tarhan, beraberinde Angelika Schöttler ve diğer katılımcılar ile birlikte merkezin açılışını gerçekleştirdi.

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
 
LG
MD
SM
XS