Mezitli’de Kadın Danışma Merkezi açıldı

Mezitli’de Kadın Danışma Merkezi açıldı

MERSİN'de, Mezitli Belediyesi ve Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'nin ortaklaşa hayata geçirdiği Kadın Danışma Merkezi açıldı.

Gülhan DEMİRCİ/MEZİTLİ,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'de, Mezitli Belediyesi ve Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği'nin ortaklaşa hayata geçirdiği Kadın Danışma Merkezi açıldı.

İlçeye bağlı Tece Mahallesinde gerçekleştirilen açılışa Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı ve Adana Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, CHP Parti Meclisi Üyesi Fatma Güner, Belediye Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Hafta için her gün ücretsiz olarak psikolojik, sosyolojik ve hukuksal destek verecek olan merkez, kadına yönelik şiddet olaylarının önüne geçmeyi hedefleyecek. 

Açılışta konuşan Başkan Tarhan, şiddetin anne karnında başladığına dikkat çekerek, "Şiddet kamusal alanda olduğu gibi özel alanda da meydana gelmektedir. Maalesef şiddet anne karnında başlıyor. Çocuk karnındayken tekmelenen kadınlarımızı biliyoruz. Şiddet fiziksel, cinsel, psikolojik, ekonomik olabiliyor. Dünyada her üç kadından biri şiddete maruz kalmaktadır. Burada amacımız sadece kadınları rehabilite etmek değildir. Kadınlarımızın özgürlüğüne de aracılık etmek istiyoruz. Kadınlar sorunlarını yargılanmadan rahat bir şekilde anlatabilecek. Yasal haklarıyla ilgili bilgiler verilecek. Sosyal, hukuki, psikolojik alanları gibi her alanda destek sunacağız. Kadınlarımızın hiç birisi yardım istemekten çekinmesin" dedi.

Konuşmaların ardından kurdeleyi kesen protokol üyeleri açılışı gerçekleştirdi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS