Mini konserli, defileli yılsonu sergisi

Mini konserli, defileli yılsonu sergisi

– MERSİN’de Halk Eğitimi Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsü’nün birlikte gerekleştirdiği yılsonu serginde renkli görüntüler yaşandı.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Halk Eğitimi Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsü’nün birlikte gerekleştirdiği yılsonu serginde renkli görüntüler yaşandı. El emeği göz nuru elbiselerin ve sanatsal ürünlerin görücüye çıktığı organizasyonda bazı kursiyerlerde mini konser verdi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinliğe İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yusuf Duman, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Çongar, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Burada konuşan Müdür Vekili Duman, öğrenmenin yaşı ve sınırı olmadığını belirterek, "Bu amaçla hareket eden Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme kurumları, bugün bu meydanda bir yıl boyunca sürdürdükleri faaliyetlerin sonucunda elde ettikleri ürünlerin bir kısmını sergiledi. Aynı zamanda yıl içerisinde kurumlarda yaptıkları öğrenme faaliyetlerinin bir kısmını burada uygulamalı olarak ziyaretçilere aktararak, Halk Eğitimi Merkezlerimizin ve Olgunlaşma Enstitümüzün faaliyetlerini geniş halk kitlesine tanıtımını sağlamış olacaklardır" dedi.

Duman,  Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsünce 2017-2018 eğitim öğretim yılında toplam 5 bin 929 çeşitli kurs açıldığını ifade ederek, "Bu kurslar sonucunda 30 bin 797 kadın ve 21 bin 212 erkek olmak üzere toplam 52 bin 9 kursiyerimiz başarılı olarak sertifika almaya hak kazanmıştır" diye konuştu.

12 Mayıs'a kadar sürecek yılsonu sergisinde Olgunlaşma Enstitüsü’nün ‘Göç vakti’ adlı kıyafet defilesi büyük ilgi gördü. El emeği göz nuru elbiselerin ve sanatsal ürünlerin görücüye çıktığı organizasyonda bazı kursiyerlerde mini konser verdi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS