MTOSB Başkanı Tekli: Sanayi sektörünün gücü bir kez daha ortaya çıktı

MTOSB Başkanı Tekli: Sanayi sektörünün gücü bir kez daha ortaya çıktı

MERSİN-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, "Nisan ayında ekonomik faaliyete göre istihdam edilenlerin sayısı sanayi sektöründe 32 bin, hizmet sektöründe ise 6 bin kişi arttı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Başkanı Sabri Tekli, "Nisan ayında ekonomik faaliyete göre istihdam edilenlerin sayısı sanayi sektöründe 32 bin, hizmet sektöründe ise 6 bin kişi arttı. Bu sanayi sektörünün gücünü bir kez daha ortaya koymuştur" dedi.

Tekli, Türkiye İstatistik Kurumu'nca (TÜİK) açıklanan Nisan ayı iş gücü verilerini değerlendirdi. 15 yaş ve üstü işsiz sayısının 2018 Nisan ayında, geçen yılın aynı dönemine göre 201 bin kişi azalış göstererek 3 milyon 86 bin kişiye gerilediğini belirten Tekli, "İşsiz oranı 0,9 puanlık azalış ile yüzde 9,6 seviyesinde gerçekleşmiştir. Ekonomik faaliyete göre istihdam edilenlerin sayısı sanayi sektöründe 32 bin, hizmet sektöründe ise 6 bin kişi arttı. Bu sanayi sektörünün diğer sektörlere göre daha hızlı geliştiğinin, yatırımların ara verilmeden devam ettiğinin açık bir göstergesidir" diye konuştu.

Mersin'deki sanayi yatırımlarının önemini de vurgulayan Tekli, sözlerini şöyle noktaladı:

"Bizler yeni sanayi alanlarını planlarken, buradaki yüksek istihdam oranlarını ve ihracata dönük, ileri teknoloji ile kurulacak firmaların kentimize yatırım yapmalarının önünü açmaya çalışıyoruz. Sanayicimizin ülkesine olan güveni tam. Yeni yatırımları kentimize kazandırmak için, yeni sanayi alanları oluşturarak, istihdam rakamlarına olumlu katkıda bulunabilmek için bundan sonra da yönetim kurulumuz ile birlikte çalışmalarımızı sürdüreceğiz."FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS