MÜSİAD üyelerine vergi yapılandırması anlatıldı

MÜSİAD üyelerine vergi yapılandırması anlatıldı

MERSİN'de Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni (MÜSİAD) ziyaret eden Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, üyelere 'Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanun' hakkında bilgi verdi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'ni (MÜSİAD) ziyaret eden Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, üyelere 'Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yapılandırılmasına İlişkin Kanun' hakkında bilgi verdi.

Kanunun kesinleşmiş alacaklara ilişkin hükümleri içerdiğini belirten Güngör, "Trafik para cezasından tutun da karayollarından usulsüz geçişlere kadar birçok başlığı içerisinde barındırmaktadır. Herkes borç sorgulamasını mutlaka yapmalıdır. Sorgulama sonucunda kanun kapsamına giren bir hususun tespiti halinde kanunun getirmiş olduğu avantajlarda faydalanılmalıdır" dedi.

Yargıya intikal etmiş dosyaların da kanun kapsamında yapılandırılacağını dile getiren Güngör, "Kanun kapsamında varlık barışına ilişkin bir hüküm de yer almaktadır. Yurt içinde ve yurt dışındaki varlıkların milli ekonomiye kazandırılması noktasında kanunun getirmiş olduğu büyük bir avantaj sunulmuştur. Yurt dışındaki vatandaşlarımızın getirecekleri değerlerin vergi mükellefi olma şartı aranmamakta ve Temmuz ayı sonuna kadar bu değerlerin getirilmesi durumunda vergi alınmayacaktır. Sadece gayri resmi olan değerlerin resmileşmesi amaçlanmaktadır. Bu değerler daha sonra vergi incelemesine de girmeyecektir" diye konuştu.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS