Mutlular İstanbul'da buluştu

Mutlular İstanbul'da buluştu

İSTANBUL'da faaliyet gösteren Mutlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği 'İstanbul'da Mutluyuz' gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Murat SÖZERİ/MUT(Mersin), (DHA) - İSTANBUL'da faaliyet gösteren Mutlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nin geleneksel olarak düzenlediği 'İstanbul'da Mutluyuz' gecesi renkli görüntülere sahne oldu.

Yöresel ses ve saz sanatçıları ile Anadolu pop müziği sanatçısı Ali Altay'ın sahne aldığı geceye, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Taşeli Platformu Başkanı Fatih Kara, İstanbul Silifkeliler Derneği Başkanı Sadık Avcı, Gülnarlılar Derneği Başkanı Aytaç Deniz ile STK temsilcileri ve Mutlular katıldı. Gecenin açılışında konuşan Dernek Başkanı Hasan Gezer, "Derneğimizin kuruluş amacına uygun biçimde İstanbul'da yaşayan Mutluların tanışıp kaynaşması, beraber iş yapabilme olanakları, iş birliktelikleri, proje paydaşlıkları, gurbette sıla hasretini dindirmek, iş ya da staj fırsatları için daha fazla bir araya gelmeliyiz. Önümüzdeki eğitim öğretim döneminde Mut'tan üniversite eğitimi için İstanbul'a gelen başarılı gençlere dernek olarak mutlaka burs vereceklerini söyledi" dedi.

Belediye Başkanı Yılmaz ise, Mut dışındaki hemşeri derneklerinin her türlü faaliyetlerine destek olacaklarını belirterek, "Hemşerilerimizi bir araya getiren derneklerimizin çalışmalarına katkı vermek bizlerin en temel görevlerinden. Sıla hasreti çeken hemşerilerimizde bir arada olmak bizleri de çok mutlu ediyor" diye konuştu. 

Konuşmaların ardından Mut türküleri, halk oyunları, Cüce oyunuyla davetliler keyifli saatler yaşattı. Gece, sanatçı Ali Altay'ın söylediği şarkılarla sona erdi.
FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS