Nadir hastalıklı çocuklardan resim sergisi

Nadir hastalıklı çocuklardan resim sergisi

MERSİN Şehir Hastanesi'nde nadir hastalıklar tedavisi gören 12 çocuk, yaptıkları resimleri sergiledi.

İbrahim MAŞE/ MERSİN, (DHA) - MERSİN Şehir Hastanesi'nde nadir hastalıklar tedavisi gören 12 çocuk, yaptıkları resimleri sergiledi.

Hastanenin çok amaçlı salonunda eserlerini beğeniye sunan hasta çocuklar, aldıkları övgülerle moral depoladı. Dünya Nadir Hastalıklar Günü kapsamında düzenlenen etkinliğin gözdesi olan çocukları, aileleri ve doktorları da yalnız bırakmadı. Sergiye katılanlara yaptıkları resimleri anlatan çocuklara çeşitli hediyeler de takdim edildi. Resimlerinin önünde durarak bol bol hatıra fotoğrafı çektiren çocukların mutlulukları gözlerinden okundu. Tedavi sürecinin en önemli unsurlarından olan moral ve motivasyon desteğinin sağlandığı çocuklar, tedavilerinin yanında hayata sanatla tutunuyor.

Tedavi sürecinde moralin çok önemli olduğunu ifade eden Çocuk Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Berna Şeker Yılmaz, "Bu çocuklar burada haftada ve 2 haftada bir enzim tedavisi alıyorlar. Serumla vücutlarında eksik olan enzimi onlara veriyoruz. İnfizyon tedavileri sırasında resim atölyesi yaptık çocuklara. Gönüllü ressamlarımız çocuklarla çalıştılar. O resimleri de burada sergiliyoruz. Amacımız farkındalık yaratmak. Çocuklar için çeşitli sosyal aktiviteler yapıyoruz. Resim yaparken kendilerini çok güzel ifade ettiler. İç dünyaları ortaya çıktı" dedi.

Sergi sonunda hatıra fotoğrafı çektiren çocuklara saat hediye edildi.FOTOĞRAF-GÖRÜNTÜ


 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS