Öğrenciler, İstiklal Marşı’nı en güzel okumak için yarıştı

Öğrenciler, İstiklal Marşı’nı en güzel okumak için yarıştı

– MERSİN’de Toroslar Belediyesi’nin, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’inci yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’  büyük ilgi gördü.

MERSİN, (DHA) – MERSİN’de Toroslar Belediyesi’nin, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’inci yıldönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması’  büyük ilgi gördü.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde, ilçe genelindeki 29 ilkokul ve 34 ortaokuldan öğrencinin katılımıyla iki kategoride gerçekleştirilen yarışma duygulu anlara sahne oldu. Belediye Başkanı Hamit Tuna da programa katılarak, çocukların heyecanına ortak oldu.

İbni Sina Özel Eğitim İşitme Engelliler Meslek Lisesi’nin özel öğrencilerinden oluşan topluluk, İstiklal Marşı’nın ilk iki kıtasını işaret dili ile okudu. Salondaki davetlilerin büyük beğenisini kazanan özel öğrenciler, ayakta alkışlandı. Başkan Tuna, özel öğrencilere teşekkür ederek, Türk Bayrağı ve Türk Bayrağı motifli kokulu taş magnet, Dünya klasiklerinden oluşan 10 kitaplık set ile İstiklal Marşı’nın yazılı olduğu ferman hediye etti.

Başkan Tuna, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri İstiklal Marşı’nı en güzel okuma yarışması ile amaçlarının; öğrencilerin milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek olduğunu belirterek, a vurgu yaparak; “İstiklal şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un tabiriyle ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’ dedi.

Tuna’nın konuşmasının ardından yarışmaya geçildi. İstiklal Marşı’nı en güzel okuyabilmek için birbirleriyle yarışan öğrenciler performanslarıyla salondakilere duygulu anlar yaşattı. Jüri üyelerinin ilk üçü belirlemede oldukça zorlandığı yarışmada ilkokul kategorisinde Sabahattin Çakmakoğlu İlkokulu'ndan Aleyna Turan birinci, Durmuş Ali Toksoy İlkokulu’ndan Yaren Bayram ikinci, Yusuf Bayık İlkokulun’dan Ardahan Yıldırım üçüncü seçildi. Ortaokul kategorisinde ise Musalı Veli Haşim Çiftçi Ortaokulu’ndan İrem Gülce Köse birinci, Mersin Ziraat Odası Ortaokulu'ndan Mustafa Gülşen ikinci, Çukurova Ortaokulundan Elif Ağtepe’de üçüncü oldu.

Daha sonra ise dereceye giren öğrencilere altın ödülünün yanı sıra Türk Bayrağı, Türk Bayrağı motifli kokulu taş magnet, dünya klasiklerinden oluşan 10 kitaplık set ile İstiklal Marşımızın yazılı olduğu ferman da armağan edildi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS