Öğrencilere diş taraması, kadınlara meme kanseri anlatıldı

Öğrencilere diş taraması, kadınlara meme kanseri anlatıldı

MERSİN Rotary Kulübü, Köy Kadınları Anne Çocuk Hijyen Projesi (KÖY-KA) kapsamında köyde öğrencilere diş taraması yaparken kadınlara da meme kanseri, hijyen ve çocukların sağlıklı beslenmeleri konularını anlattı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Rotary Kulübü, Köy Kadınları Anne Çocuk Hijyen Projesi (KÖY-KA) kapsamında köyde öğrencilere diş taraması yaparken kadınlara da meme kanseri, hijyen ve çocukların sağlıklı beslenmeleri konularını anlattı.

Rotary Kulübü, KÖY-KA Projesi kapsamında Değirmençay Köyü’nde etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte proje hakkında bilgi veren Kulüp Başkanı Serdar Vetem, "Rotary, yeryüzünde barış ve iyi niyetin kurulmasına yardımcı olmak bütün mesleklerde yüksek ahlak standartlarını teşvik etmek ve dünya çapında örgütlendiği bir hizmet kuruluşudur. ‘Rotary insanlığa hizmet eder’ sloganı ile biz de KÖY-KA Projesi’ni hazırladık. Bu kapsamda, Değirmençay ilköğretim okulunda KÖY-KA projesini gerçekleştirdik" dedi.

Konuşmanın ardından çocuklara diş taraması, köylü kadınlara Psikolog Fisun Ersoy aile içi iletişim, Dt Sinem Özdemir diş sağlığı, Dr. Nihal Özcan, meme kanserinde erken tanı, Diyetisyen Rujen Yavaş çocuklarda beslenme konularında bilgiler verdi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS