Okul öncesine gezici eğitim

Okul öncesine gezici eğitim

MERSİN’in Mut İlçesi’nde şube açılamayan yerleşim yerlerindeki çocukların okul öncesi eğitimine erişimini sağlamak amacıyla, gezici okul öncesi öğretmen sınıfı modelinin pilot olarak uygulanmasına geçilen ilçeye bağlı 8 mahalledeki 48 öğrenciye eğitim verilmeye başlandı.

Murat SÖZERİ/ MUT(Mersin)(DHA) -MERSİN’in Mut İlçesi’nde şube açılamayan yerleşim yerlerindeki çocukların okul öncesi eğitimine erişimini sağlamak amacıyla, gezici okul öncesi öğretmen sınıfı modelinin pilot olarak uygulanmasına geçilen ilçeye bağlı 8 mahalledeki 48 öğrenciye eğitim verilmeye başlandı.

İlçeye bağlı Mirahor, Selamlı, Kadıköy, Fakırca, Burunköy, Gençali, Kelceköy ve Irmaklı mahallelerinde 3-6 yaş aralığında bulunan ve okul öncesi eğitimini alamayan 48 öğrenciye eğitim verilmeye başlandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Şube Müdürü Murat Şahin’le birlikte Selamlı ve Burunköy mahallerindeki gezici anasınıfı çalışmalarına katılan Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, projenin öğrenciler açısından faydalı olduğunu belirterek, "Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Anayasamızın 42'nci maddesinde 'Kimse, eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılamaz' denilmektedir. Bu projenin gelecek yıllarda ilçemiz merkezine uzak olan mahallelerimizde de yaygınlaştırılması gerekiyor" dedi.

Bu yıl okul öncesi eğitimde pilot olarak seçilen 37 ilde okul öncesi eğitime ilişkin kırtasiye masraflarının da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılandığı belirtildi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS