Onkoloji melekleri için zeytin ağacı diktiler

Onkoloji melekleri için zeytin ağacı diktiler

MERSİN Üniversitesi Onkoloji Bölümü'nde tedavi gören ve tedavi görürken yaşamını yitiren çocuklar için zeytin koruluğu oluşturuldu.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Üniversitesi Onkoloji Bölümü'nde tedavi gören ve tedavi görürken yaşamını yitiren çocuklar için zeytin koruluğu oluşturuldu.

Mezitli Belediyesi ve El Ele Yardım Grubu'nun birlikte gerçekleştirdiği etkinlikte minikler unutulmaz bir gün geçirdi. Tedavi gören ve tedavi görürken yaşamını yitirmiş minik meleklerin aileleri, otizmliler, ortopedik engelliler, kırsal kesimde yaşayanlar ve Roman çocuklarını bir arada buluşturan etkinlik, hüzün ve sevincin bir arada yaşanmasına neden oldu. Etkinliğin yapıldığı alana Mersin Klasik Otomobilciler Derneği tarafından şehir turu yapılarak getirilen minikler, müzikler eşliğinde dans edip aileleriyle birlikte uçurtma uçurdu.

Etkinliğin başka bir sürprizi ise bu özel günlerini onkoloji hastaları ile geçiren gelin damat oldu. Gelinlik ve damatlıkla etkinliğe gelen genç çift, hasta çocuklar ve ailelerine moral oldu. Alana ağaç dikilmesi sırasında ise duygusal anlar yaşandı. Onkoloji tedavisi görürken yaşamını yitiren minik melekler için ağaç diken esnasında aileler göz yaşlarına hakim olamadı.

El Ele Yardım Grubu adına konuşan Esra Alkan Uysal, "Bugün onkoloji tedavisi görürken yaşamını yitiren meleklerimiz ve halen tedavi gören çocuklarımız adına zeytin ağacı dikiyoruz. El ele Ailesi gönüllülerinin temin ettikleri bu ağaçlara 15 çocuğumuzun ismini verdik. İnsanlığın zeytinle yeniden doğduğu ve ölümsüzlüğü sembolize ettiği için zeytin ağacını tercih ettik. Zeytin ağacı akıl ve zaferin, zeytin dalı barışın sembolüdür. Bugün hem hüzünlü hem de gururluyuz. Çocuklarımızla uçurtma uçururken meleklerini yitirmiş ailelerimizin acısını azaltmaya çalışacağız" dedi.

Çocukların sevincine ortak olduklarını kaydeden Belediye Başkanı Neşet Tarhan, "Günümüzde çocuklarımız çocuk olduklarının farkına varmaya başladı. 98 yıl önce verilen halkın egemenliği hakkı yol edilmek istenmektedir. Atatürk, bizim yüreğimiz, her şeyimiz olan çocuklar için bu bayramı hediye etmişti. Bu denli iyi bir amaç için bir araya gelmiş insanların çocuklarımızın bu bayramının ve özgür biçimde yaşamalarının ortadan kaldırılmasına izin vermeyeceğine eminim" diye konuştu.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS