Rojas y Rodrigez görsel şölen sunacak

Rojas y Rodrigez görsel şölen sunacak

MERSİN'de bu yıl 17'ncisi düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Flamenkonun ustalarından 'Rojas y Rodrigez Dans Topluluğu'nu ağırlayacak.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de bu yıl 17'ncisi düzenlenecek olan Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Flamenkonun ustalarından 'Rojas y Rodrigez Dans Topluluğu'nu ağırlayacak.

Görsel ve işitsel bir şölen sunacak olan flamenko dansının önemli temsilcilerinden Rojas y Radriguez, 5 Mayıs'ta saat 20.00'de Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak. 'Combio de Tercio' adıyla sahnelenen muhteşem bir koreografiyi sahneye taşıyacak olan topluluk, performansı ile izleyicileri büyüleyecek.

Koreografisi Angel Rojas ve Carlos Rodriguez'e ait, 10 tablodan oluşan 'Combio de Tercio' gösterisinin ışık tasarımı David Perez'e, kostüm tasarımı ise Vicente Soler ve Carlos Rodriguez imzası taşıyor. Klasik İspanyol dans türleri olan Sevillanas, Fandangos, Rumbas, Bamberas, Bulerias, Tanguillos ve Seguidillas ile çağdaş flamenkonun aynı sahnede buluştuğu görsel ve işitsel bir şölen olan etkinlik, dünyanın en önemli sahnelerinde kendisine yer bularak yoğun bir ilgiyle karşılanmış, kapalı gişe sahnelenmişti. İspanyol dansının ve müziğinin büyülü etkisini sahneye taşıyarak milyonlarca sanatseverin gönlünde yer edinen topluluk, ihtişamlı kostümleriyle de büyük beğeni toplayacak.

Rojas y Rodriguez, sanatseverleri, ses, ışık ve sahne olanakları açısından Türkiye’nin sayılı yerlerinden olan Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi Büyük Sahnesi'nde karşılayacak.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS