Salut Salon Quartet' ilk kez Mersin'de sahne alacak

Salut Salon Quartet' ilk kez Mersin'de sahne alacak

MERSİN'de bu yıl 17'ncisi düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali kapsamında, Salut Salon Quartet ilk kez Mersin'de sahne alacak.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de bu yıl 17'ncisi düzenlenen Uluslararası Müzik Festivali kapsamında, Salut Salon Quartet ilk kez Mersin'de sahne alacak.  

Dünyanın en popüler müzik toplulukları arasında gösterilen topluluk, Angelica Bachman, Olga Shkrygunova, Meta Hüper, Romy Katja, isimlerinden oluşuyor. Yaylı quartetlerin harlemi olarak değerlendirilen topluluk konserdeki repertuvarında, klasik ve geleneksel müzikler, film müzikleri, tango, pop vb. müziklere de yer verecek. Enstrüman ve kukla şovlarını da içeren bir dizi sahne performansı sergileyen topluluk, izleyicilere eğlenceli anlar yaşatacak. Chansons, Marilyn Monroe ve Herbert Grönemeyer şarkıları, Erich Friedin aşk şiirleri, Prokofiev, Piazzolla, Bach, Vivaldi ve Rachmanninov'dan oluşan bir repertuvarı seslendirecek olan topluluk, oda müziği dörtlüsü olarak iki kemancı, bir çellist ve bir piyanist olarak Hamburg'ta kuruldu. İzleyenlerine, aşk şarkılarıyla birlikte klasik müzik eserlerinden seçkin bir repertuvar seslendirecek olan Salut Salon, sanatseverleri mizah ve klasik müziğin aynı sahnede buluştuğu hayranlık uyandıran bir performansla karşılayacak.

Konser, 29 Nisan'da saat 20.00'de Mersin Kültür Merkezi'nde izleyici ile buluşacak.


FOTOĞRAFLI 

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS