Sanayicilere vergi sistemi anlatıldı

Sanayicilere vergi sistemi anlatıldı

MERSİN Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) sanayicilerine, vergilendirmeye ilişkin güncel mevzuat değişikliği anlatıldı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) sanayicilerine, vergilendirmeye ilişkin güncel mevzuat değişikliği anlatıldı.

MTOSB Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Vergi Dairesi Grup Müdürleri Bekir Yiğit, Tamer Yıldız ve çok sayıda sanayici katıldı. Vergilendirmeye ilişkin genel mevzuat değişikliği ile ilgili sanayicileri bilgilendiren Başkan Güngör, sanayicilerin sorularını yanıtladı. Vergi Dairesinin bölgede önemli bir yeri olduğunu söyleyen MTOSB Başkanı Sabri Tekli, "Şuanda Türkiye'de düzenli vergi ödeyen iller arasında ikinci sırada yer alıyoruz ama, 3'üncü Organize Sanayi Bölgesi faaliyete geçtikten sonra sıralamada Bursa'yı geçeceğimizi düşünüyorum. Mersin'de kurulan OSB'ler Mersin'i vergi sıralaması kapsamında Türkiye'nin ilk beşine alacaklar" dedi.

Mersin'in, Türkiye'nin en büyük 6'ncı ekonomisine sahip olduğunu belirten Vergi Dairesi Başkanı Güngör ise, "Tahsil edemediğimiz bir verginin milyarlarca lira tahakkuk vermesinin çok bir önemi yoktur. Bu anlamda Mersin ve siz değerli sanayicilerimiz vergi ödeme alışkanlığınızdan dolayı teşekkürü hak ediyorsunuz. Mersin Vergi Dairesi Başkanlığı tahsilat oranı noktasında Türkiye'de vergi dairesi başkanlıkları arasında Kocaeli'den sonra ikinci sırada yer alıyoruz. Türkiye genelinde ise üçüncü sıradayız" diye konuştu.

Sanayicilere yeni vergi sistemi kapsamında bilgiler aktaran Güngör, İnteraktif Vergi Dairesi'nden kimlerin yararlanabileceğini de anlattı.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS