Sevgi Evlerinden şampiyon tenisçiler çıkacak

Sevgi Evlerinden şampiyon tenisçiler çıkacak

– MERSİN Tenis İhtisas Kulübü’nün (METİK) Mersin Uluslar arası Limanı (MIP) ile ortak yürütülen Sevgi Evleri Tenis Eğitim Projesi, geleceğin raketçilerini belirleyecek.

MERSİN, (DHA) – MERSİN Tenis İhtisas Kulübü’nün (METİK) Mersin Uluslar arası Limanı (MIP) ile ortak yürütülen Sevgi Evleri Tenis Eğitim Projesi, geleceğin raketçilerini belirleyecek.
Proje nedeni ile METİK Başkanı Ahmet Atakan, MIP Halkla İlişkiler Müdürü Sevda Onbaşlı, Sevgi Evi çocukları ile birlikte tenis kortlarında bir araya geldi. Burada konuşan METİK Kulüp Başkanı Atakan, ‘Şampiyon Tenisçi Mersin’den’ sloganıyla MİP ile birlikte ilk adımı attıklarını belirterek, "Bu projemizde, Sevgi Evlerinden 8-12 yaş grubunda 12 erkek oyuncu tespit ederek, tenis eğitim projemizi 17 Temmuz 2017 de başlattık. Yaklaşık 1 yıl sonra ise, yine 8-12 yaş grubunda 9 kız oyuncumuzu da,  bu projemize dahil ederek, daha kapsamlı hale getirdik. Hedefimizi büyüttük" dedi.
Belirlenen geleceğin tenisçilerinin 1 yıl boyunca malzeme ve diğer ihtiyaçları MİP tarafından karşılanacağını ifade eden Atakan, "METİK antrenörleri tarafından haftada 3 saat tenis eğitimleri verilecektir. Ülkemize ve şehrimize dünyaca ünlü bir tenisçi kazandırma amaçlı hazırlanmış olan bu projenin asıl amacı sporcularımızın sponsor katkıları ile kulübümüzde ve şehrimizde yollarına devam edebilmesidir" diye konuştu. .
Atakan, kulüp tarafından daha önce birçok başarılı sporcu yetiştirildiği, ancak maddi olanaklarının olmaması nedeni ile tenisten uzaklaştıklarını kaydederek, şunları söyledi:
" Bu şehrimiz ve kulübümüz için büyük kayıp olmuştur. Ama sponsorlarımızın destekleri sayesinde bunu tersine çevirerek şehrimiz ve kulübümüz adına Milli Takıma oyuncu yetiştireceğimize inancımız tamdır. Bu anlamda şehrimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlara sizlerin aracılığı ile kulübümüze ve sporcularımıza sponsor olarak destek olmaları, için buradan çağrı yapıyoruz. 'Şampiyon Tenisçi Mersin’den projemizi gelecek günlerde ilköğretim okullarından altyapımız için seçeceğimiz çocuklarımızla daha da geliştireceğiz."

FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS