Silifke Adliyesi'den çocuklara kitap

Silifke Adliyesi'den çocuklara kitap

MERSİN'in ilçesi Silifke Adliyesinde görevli hakim ve savcılar, Uzlaştırma Bürosunda çözüme kavuşturulan bir soruşturma dosyası ile elde edilen kitaplar, ilçeye bağlı Kırobası Ortaokulu öğrencilerine hediye etti.

Mehmet OKUR/SİLİFKE, (MERSİN), (DHA) - MERSİN'in ilçesi Silifke Adliyesinde görevli hakim ve savcılar, Uzlaştırma Bürosunda çözüme kavuşturulan bir soruşturma dosyası ile elde edilen kitaplar, ilçeye bağlı Kırobası Ortaokulu öğrencilerine hediye etti.

Çözüme kavuşturulan bir soruşturma dosyası ile köy okullarındaki öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığının belirlediği yüz Temel Eser arasından 'Seçmeler' isimli kitap listesinden 7 bin lira karşılığında toplam 5 bin 600 adet kitap öğrencilere dağıtıldı. Törene Kaymakam Şevket Cinbir, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Köklü, hakim, savcı ve daire müdürleri katıldı. Kırobası Ortaokuluna giden heyet burada öğrencilere kitapları dağıttı. Köy okulunda okuyan öğrencilerle yakından ilgilenen hakim ve savcılar çocuklarla sohbet etti.

Törende konuşan Cumhuriyet Başsavcısı Köklü, ''Adliyemiz bünyesinde Uzlaştırma ve Arabuluculuk Büroları kuruldu. Bu kapsamda Cumhuriyet Başsavcılığımız bünyesinde yoğun çaba ve özveriyle oluşturulan ve yaklaşık 1 yıldır hizmet veren uzlaştırma büromuza tevdi edilen  680 adeti mahkeme 660 adeti soruşturma olmak üzere toplam bin 340 adet dosyadan yaklaşık bin 250 adedi sonuçlandırılmış ve uzlaşma teklifi kabul edilen dosyalardan yüzde 95'inde olumlu bir sonuç elde edilerek bu alanda büyük bir başarıya ulaşmıştır. Bu kapsamda 28 mahalle ilkokuluna 2 bin 72, 23 mahalle ortaokuluna 3 bin 98 olmak üzere toplam 5 bin 170 adet okuma kitabı dağıtılmıştır'' dedi.

Yapılan çalışmanın son derece anlamlı olduğunu kaydeden Kaymakam Cinbir ise, ''Adliyemiz sayın başsavcımızın liderliğinde bir taraftan ilçedeki adaleti sağlarken, sosyal projelerde yer almayı bir sorumluluk haline getirdiler ve bizlerle işbirliği yaptılar. Bu işbirliğin en güzel örneğini bugün burada görüyoruz. Tabi ki uzlaşma bürosunun çalışmaları çerçevesinde elde edilen, imkanların öncelikle çocuklarımızın kitaplarla buluşturulması konusunda kullanılmış olmasını çok önemsiyoruz. Buraya getirilen kitapların gerisinde güzel yürekler var. Çok güzel düşünceler var. Bu düşünceleri ortaya koymuş olmak başlı başına bir güzellik ve gerçekten teşekküre değer bir iş'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından kitaplar çocuklara dağıtıldı.

FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS