Silifke Belediyesi Tiyatro Topluluğu’na en iyi ödülü

Silifke Belediyesi Tiyatro Topluluğu’na en iyi ödülü

– MERSİN’de Silifke Belediyesi Tiyatro Topluluğu, İzpek Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri’nde ‘Anadolu’nun en iyi tiyatro topluluğu’ ödülüne layık görüldü.

Mehmet OKUR/SİLİFKE(Mersin), (DHA) – MERSİN’de Silifke Belediyesi Tiyatro Topluluğu, İzpek Bedia Muvahhit Tiyatro Ödülleri’nde ‘Anadolu’nun en iyi tiyatro topluluğu’ ödülüne layık görüldü.

İzmir’de bu yıl 9'ncusu düzenlenen ödül töreninde usta tiyatrocu Göksel Kortay adına verilen ödülü, Göksel Kortay'dan Silifke Belediyesi Tiyatro Topluluğu kurucusu Bülent Yasin Bal aldı. Bal, gecede yaptığı konuşmada, sanatın sanat yapmak için olmadığını belirterek, "Silifke'de bundan 5 yıl önce tiyatro adına acemi çabalar haricinde herhangi bir organizasyon olmadığını gördük ve bu konuda bir açlık olduğu düşüncesiyle Belediye bünyesinde bir kurs açtık. O güne kadar 15 yıldır çok az tiyatro gösterisi sergilenen şehrimizde yüzden fazla oyun ve dinleti sergiledik.Bu başarıda emeği geçen tiyatro eğitimimi aldığım tüm hocalarıma, arkamızda bir dağ gibi duran yaşayan efsane Haldun Dormen hocama, tüm öğrenci ve velilerime, sadık izleyicilerimize, zamanından çok çaldığım eşime ve çocuğuma, son olarak ise tüm bu başarının mimarı ana kadroma teşekkür ve minnetlerimi iletmek isterim" dedi.FOTOĞRAFLI

 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS