içel haberleri

Silifke’de spora büyük ilgi

Silifke’de spora büyük ilgi

Erol OKUR/SİLİFKE(Mersin), (DHA)- MERSİN’in Silifke ilçesinde belediyenin açtığı yaz basketbol spor okulu büyük ilgi görürken, Başkan Mustafa Turgut, ilçeyi eğitim, sanat ve spor alanında geliştirme devam ettiklerini söyledi
Silifke Belediye Başkanı Mustafa Turgut, her alanda olduğu gibi sporda da başarılı bir ilçe yapmak için gayret gösterdiklerini dile getirerek, minik, büyük erkekler ve kız grubu kategorilerinde basketbol eğitimlerinin sürdürdüğünü belirtti. Göreve geldiği andan itibaren sağlık, eğitim ve gençlik alanında başarılı çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Turgut, "Bir milletin geleceğe umutla bakabilmesi için gençliğini çok sağlıklı yetiştirmesi gerekir. Belediye olarak beyinleri bilgi ile dolu, sporcu kimlikleriyle öne çıkan bir gençlik ve bir toplum oluşturmak yegane amaçlarımızdan biriydi. Futbol, tenis, voleybol ve basketbol alanında açtığımız kurslar, eğitim alanında açtığımız yaz okulları, sağlık alanında kentimize kazandırdığımız hasta nakil aracı ve gezici sağlık aracı gibi hizmetler bu çalışmalarımızın bir kısmıdır. Biz sporun her branşında şartlarımız el verdiğince çalışmalar yapmaya gayret ediyor, bundan sonraki süreçte de devam edeceğini belirtmek istiyorum" dedi.

SPOR İLGİ BÜYÜK
Silifke’de spora karşı büyük bir ilginin olduğunu vurgulayan Başkan Turgut, "Silifke’de spora karşı bir merak ve yetenek var. Hem gençlerimiz hem de Silifkeliler açısından güzel bir gelişme. Bizler bu yeteneklerimizi ortaya koymak için elbette ki bir çaba göstermemiz gerekir. Bunu da hep birlikte gerçekleştiriyoruz. Kulüplerimizin, sporcularımızın hepsini seviyoruz. Daha çok takımlar, daha çok kulüpler olsun ki basketbol, voleybol, futbol gibi tüm spor dallarında da başarılar elde edelim. Silifke Belediyesi olarak spora ve sporcuya her alanda destek oluyoruz, olmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS