Silifke'de yol yapım çalışmaları sürüyor

Silifke'de yol yapım çalışmaları sürüyor

 SİLİFKE Belediye Başkanı Mustafa Turgut, geride kalan 4 yılda 675 bin 325 metrekare asfalt ve 125 bin 160 metrekare parke yol yapımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

MERSİN, (DHA) -  SİLİFKE Belediye Başkanı Mustafa Turgut, geride kalan 4 yılda 675 bin 325 metrekare asfalt ve 125 bin 160 metrekare parke yol yapımı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Başkan Turgut, ilçede yürütülen asfalt ve parke yol çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Eksiklikleri imkanlar ölçüsünde gidermeye çalıştıklarını belirten Turgut, "Geçtiğimiz 4 yılda hedeflediğimiz asfalt yol yapımının üzerine çıktık. Sıcak ve soğuk olmak üzere kent merkezimizin ve kırsal mahallelerimizin birçok yerleşim yerinde çalışmalar sürüyor. Alan çok geniş olmasına rağmen 88 mahallemizde ihtiyaç duyulan acil eksiklikleri tamamlamaya çalışıyoruz. Bu yıl da hedefimizin üzerine çıkacağımızı düşünüyoruz. Özellikle kent merkezimizde ki cadde ve sokaklara ağırlık verdik. Bu yaz sezonunda şehir merkezimizin önemli bir kısmını tamamlamış olacağız" dedi.

2018 yılının projeler ve hizmetler bakımından yoğun bir yıl olacağını ifade eden Turgut, “Özellikle yol açma ve asfaltlama çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Ova mahallelerde arazi yollarımızın bakımına, kırsal mahallelerimizde ise parke ile asfalt yol yapımına önem verdik. Mahalle mahalle planlı ve titiz bir çalışma sürdürüyoruz. Her mahallemizin aciliyet duyduğu eksiklikleri bir bir tamamlamaya ve sırasıyla bu eksiklikleri gidermeye gayret gösteriyoruz. Geride kalan 4 yılda 675 bin 325 metrekare asfalt ve 125 bin 160 metrekare parke yol yapımı gerçekleştirdik" diye konuştu.(FOTOĞRAFLI)

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS