Silifkeli kadınların el emeğini değerlendiren pazar

Silifkeli kadınların el emeğini değerlendiren pazar

– MERSİN’in Silifke ilçesinde belediye tarafından kurulan Kadın El Emeği Pazarı, kadınların el emeği güz nuru ürünlerini satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

Erol OKUR/SİLİFKE(Mersin), (DHA) – MERSİN’in Silifke ilçesinde belediye tarafından kurulan Kadın El Emeği Pazarı, kadınların el emeği güz nuru ürünlerini satarak aile bütçesine katkıda bulunuyor.

Kadınların beceri, birikim ve göz nuru ile ürettikleri eşyaları değerlendirebilecekleri ve aile ekonomisine katkı sağlayabilecekleri Kadın El Emeği Pazarı PTT karşısında hizmet veriyor. Pazarda birbirinden çeşit kadın el işleri ve el emeği süs eşyaları sergileniyor. İlçenin farklı bölgelerinde oturan kadınların el emeklerini sergiledikleri pazar, izleyenlerce hayranlık uyandırıyor. Ayrıca pazarda, kadınlara has dantel işlemelerden farklı motiflere, yazlık ve kışlık giyeceklerden süs eşyalarına kadar birçok model ürün sergileniyor.

İlçe genelinde vatandaşların yeni projeleri ve yapılan hizmetleri beğeniyle karşıladığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Turgut, "İlçemiz artık o eski kabuğundan çıkarak yeniliklere açık bir şehir merkezi haline geliyor. Uyguladığımız ve yapmakta olduğumuz projeler sayesinde vatandaşlarımız artık hizmetlerin nasıl ve ne şekilde yapıldığını biliyorlar ve görüyorlar. Bunlardan bir tanesi olan sosyal sorumluluk projemiz Kadın El Emeği Pazarı ilçemizde yoğun bir rağbet gördü. Kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılımı ile özgürleşmesini sağlamaya yönelik yaptığımız bu proje sayesinde kadınlarımız el emeği, göz nuru ile ürettikleri ürünlerini değerlendirerek kazanç sağlayabiliyorlar. Böylece aile bütçesine katkı sağlayıp, ekonomik özgürlüklerini kazanacakları bir pazar imkânı oluşuyor" dedi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS