Soroptimist Kulübü'nden küvöz hediyesi

Soroptimist Kulübü'nden küvöz hediyesi

MERSİN'de faaliyet yürüten Mezitli Soroptimist Kulübü, 'Erken Doğanları Yaşatalım' projesi kapsamında bir adet bebek kuvözünü Mersin Üniversitesi Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Ünitesi Bölümü'ne hediye etti.

Gülhan DEMİRCİ/MEZİTLİ,(MERSİN),(DHA) - MERSİN'de faaliyet yürüten Mezitli Soroptimist Kulübü, 'Erken Doğanları Yaşatalım' projesi kapsamında bir adet bebek kuvözünü Mersin Üniversitesi Araştırma Hastanesi Yeni Doğan Ünitesi Bölümü'ne hediye etti.

Almanya'dan sipariş edilen küvözü, Türkiye Soroptimist Kulübü Başkanı Nilgün Pakkan, Mezitli Soroptimist Kulübü Başkanı Nalan Varat, Sembol Tarhan ve üyeler teslim etti. Türkiye'de ve Mersin'de bebek ölümlerini araştırdıklarını ifade eden Başkan Varat, "Karşımıza çıkan en büyük eksiklik donanımlı kuvöz yetersizliği oldu. Mersin Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde de yeterli sayıda kuvöz yok. ‘Erken Doğanları Yaşatalım’ projesinde yer aldığımız için Yeni Doğan Ünitesi Bölümü'nü ziyaret ettik. Bizlere hastane şartlarını ve donanımlı kuvöz ihtiyaçlarını anlattılar. Elbette hastanede kuvöz var, ancak bin gram altında doğan çocukların ihtiyacı olan yeterli sayıda kuvöz  maalesef yok. Annelerin çaresizliği, bebeklerin yaşam savaşını gördük. Bebeklerin yaşamaları için, en önemlisi sakat kalmamaları için gerekli olan kuvözü kulüp olarak almaya karar verdik" dedi.

Konuşmanın ardından kuvöz, yetkililere teslim edildi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS