Stajyer avukatlara maaş

Stajyer avukatlara maaş

MERSİN Baro Başkanı Ali Er, stajyer avukatların maaş alabilmesi için Adalet Bakanlığı’na başvuru yaptı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Baro Başkanı Ali Er, stajyer avukatların maaş alabilmesi için Adalet Bakanlığı’na başvuru yaptı.

Mersin Barosu Başkanlığı olarak, stajyer avukatların maaş alabilmesi için Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunduklarını belirten Baro Başkanı Ali Er, stajyer avukatların, mesleki gelişimini arttırmasında ekonomik kaygılar gütmemesinin çok hassas ve önemli bir konu olduğunu söyledi. Er, 1 yıllık staj süresi boyunca hiçbir ücret, maaş alamadıklarını stajyer avukatların henüz mesleğe adım atmadan önce zorlu yaşam koşullarında ezilmelerine, umutlarını ve öz güvenlerini kaybetmelerine sebebiyet verdiğini dile getirdi.

Yargı görevlileri arasında eşitliğin sağlanması gerektiğini kaydeden Er, "Avukatlık stajını ilk 6 ayını adliyede, ikinci 6 ayını avukat yanında yapan stajyer avukatlarımızın, yine aynı mesleği icra eden hâkim ve savcı adayları gibi sabit maaş alabilmeleri, bu haktan faydalanmaları gerektiğini düşünüyoruz. Stajyer avukatlara da sabit maaş bağlanması, hem kendilerini güvende hissetmelerini sağlayacak, hem de yargının 3 saç ayağı arasındaki eşitsizliği de ortadan kaldıracaktır. Bu nedenlerle, stajyer avukatlarımızın da staj süresi boyunca maaş alabilmeleri konusunda gerekli yasal düzenlemelerin yapılması için Adalet Bakanlığı’na başvuruda bulunduk" diye konuştu.

Er, gelecekte anlamlı ve kutsal bir görev ifa edecek olan genç avukatların baro olarak her zaman en büyük destekçisi olduklarını sözlerine ekledi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS