Stayjer avukatlar kahvaltıda buluştu

Stayjer avukatlar kahvaltıda buluştu

MERSİN Barosu, stajyer avukatlarla tanışma ve kaynaşma için kahvaltı programı düzenledi.

MERSİN, (DHA) - MERSİN Barosu, stajyer avukatlarla tanışma ve kaynaşma için kahvaltı programı düzenledi. 

Stajyer avukatların bir araya geldiği kahvaltıya Barosu Başkanı Ali Er, Başkan Yardımcısı Gazi Özdemir, Genel Sekreter Hakkı Eren Mülayim, komisyon ve merkez başkanları da katıldı. Hayata geçirilen Avukat Ofisleri Projesi ve yeni açılan kütüphane hakkında stajyer avukatlara bilgiler veren Baro Başkanı Ali Er, stajyer avukatlardan staj dönemine ilişkin eğitimlerle ilgili düşüncelerini, gelecekteki beklentilerini ve taleplerini yazılı olarak zarfa koyup kendilerine iletmelerini istedi.

Stajyer vukatlara seslenen Er, "Beklentilerinizi sözlü olarak yeterince rahat bir şekilde dile getiremediğinizi düşünerek, isteklerinizin ya da varsa sorunlarınızın yazılı olarak bizlere ulaşmasının çok daha doğru ve sağlıklı olacağını düşünüyorum. Stajyer avukatlarımız bu şekilde kendilerini daha rahat ifade edeceklerdir. Kağıda döküp bize iletmiş olduğunuz beklentilerinizi ve sorunlarınızı kendimizce not alıp, o konuda taleplerinizi karşılama yoluna gideceğiz. Komisyonlarımız çok aktif bir şekilde çalışıyor, güzel aktiviteler yapıyor. Mutlaka her stajyer avukatımızın ilgi duyduğu bir alan vardır. Sizler de komisyonlarda görev almaya gayret edin" dedi.

Hayata geçirmiş oldukları Avukat Ofisleri Projesi ve yeni açmış oldukları kütüphane hakkında da stajyer avukatlara bilgiler veren Er, "Genç meslektaşlarımız için ağırlıklı olmak kaydıyla, avukat ofisleri açtık. Meslek hayatına resmi olarak adım attığınız zaman mutlaka bu projemizden yararlanın. Belirlenen şartlar size uygun ise mutlaka başvurunuzu yapın. Mersin Adliyesi 4. katta yeni açmış olduğumuz kütüphaneye günde yaklaşık 30 avukat gelerek çalışmalarını yapıyor. Bu rakam bizi çok mutlu ediyor, çünkü yeni açmış olduğumuz kütüphanemiz amaca hizmet ediyor. Yeni kütüphanemizden de mutlaka yararlanın" diye konuştu. Daha sonra Başkanı Er, günün anısına stajyer avukatlara üzerinde isimlerinin yazılı olduğu kalem ve kartvizit kutusu hediye etti.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS