Tarsus Belediye Meclisi toplandı

Tarsus Belediye Meclisi toplandı

MERSİN'in Tarsus ilçe Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı, Belediye Başkanı Şevket Can’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin),(DHA) - MERSİN'in Tarsus ilçe Belediye Meclisi Haziran ayı toplantısı, Belediye Başkanı Şevket Can’ın başkanlığında gerçekleştirildi.
Meclis zabıt tutanağının oylanmasının ardından müdürlüklerden gelen teklifler ve komisyondan gelen evrakların görüşülüp, karara bağlanmasına geçildi. Hazırlanan projelerin Çukurova Kalkınma Ajansına sunulması ve Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından başarılı bulunursa yürütülmesi ile ilgili teklif oy birliğiyle kabul edildi.
Nisan ve Ekim aylarında iki eşit taksitle tahsil edilen İlan Reklam Vergisi ödeme süresinin, İşyerlerine ait Çevre Temizlik Vergisinin ödeme süresi ile birleştirilerek, Mayıs ve Kasım aylarında iki eşit taksitle ödenmesi ile ilgili teklif oy birliğiyle kabul edildi. Gazi Ersel Ulusoy'a bir defaya mahsus 10 bin TL nakdi yardım yapılması ile ilgili teklif oy birliğiyle kabul edildi.
Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, "Şehrimizin takımı, sevinç kaynağımız, ilçemizin profesyonel futbol takımı Tarsus İdman Yurdu şampiyon oldu. Bu vesileyle emeği geçen başta futbolcu kardeşlerimize, teknik direktörümüze, yönetime, bütün çalışanlarımıza ve bütün meclis üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Gerçekten iyi bir mücadele verildi. Sonucu güzel oldu. Takımımızı daha üst bir lige çıkarmak isteyen iş adamlarımız, yatırımcılarımız bir yönetim oluşturup şahsımıza gelirse vermeye de hazır olduğumu belirtmek istiyorum. Desteğimiz tabi ki yine sürecek" dedi.
Ramazan ayı içerisinde mahallelerde iftar programları düzenledikleri belirten Can, "Bu sene muhtarlarımızdan, vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine mahalle aralarında iftar programı veriyoruz. Gerçekten güzel oluyor. Vatandaşlarımızla iftarımızı birlikte açıyoruz. Yaklaşık 5 ile 7 bin kişiye iftar verdiğimiz oluyor" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS