Tarsus Belediyesi, bin 500 çocuğu sünnet ettirecek

Tarsus Belediyesi, bin 500 çocuğu sünnet ettirecek

TARSUS Belediye Başkanı Şevket Can, belediye tarafından gerçekleştirilecek toplu sünnet töreni için kayıtların sona erdiğini söyledi.

MERSİN, (DHA) - TARSUS Belediye Başkanı Şevket Can, belediye tarafından gerçekleştirilecek toplu sünnet töreni için kayıtların sona erdiğini söyledi. Bu kapsamda 2018 sonuna kadar bin 500 çocuk belediye tarafından sünnet ettirilecek.

Konuya ilişkin yazılı bir açıklama yapan Başkan Can, 'Sünnetlik çağına gelmiş çocukların kirveliğine adayım' söylemini anımsattı. Kayıt edilen bütün çocukların sünnet edileceğini belirten Can, "Sünnet inancımız gereği her Türk erkeğinin başından geçecek bir olaydır. Tabi ki bu merasim ailelerimize maddi bir külfeti de beraberinde getiriyor. Günümüz şartları göz önüne alındığında bu külfete destek olarak ailelerimizin yükünü hafifletmeyi düşünerek, 'Tarsus’un kirvesi olacağım' demiştim" dedi.

2017 yılında 606 çocuğun sünnet ettirildiğini ifade ederek, bu yıl da aynı söylemle hareket ettiklerini kaydeden Can, "Şu ana kadar 188 çocuğumuzun sünneti tamamlandı. Toplamda bin 500 kişiye yakın çocuğumuzun bu yılda sünnetlerini yaptırmış olacağız. Bu yılki kayıtlarımızı tamamlamış olduk. İnşallah gelecek yıl aynı şekilde yaz döneminde okullar tatile girer girmez sünnet kayıtlarını tekrar başlatacağız. Hem ailelerimize maddi olarak destek olurken, hem de çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda tertemiz sünnetlerinin yapılmasını sağlamış oluyoruz. Allah evlatlarımızın mürüvvetlerini görmeyi bizlere nasip etsin" diye konuştu.(FOTOĞRAFLI)


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS