Tarsus Belediyesi’ne ödül

Tarsus Belediyesi’ne ödül

AVRUPA Kalite Araştırmaları Topluluğu (ESQR) tarafından her yıl düzenlenen tanıma programı kapsamında 'En İyi Uygulama 2018 Avrupa Ödülü' Tarsus Belediyesi’ne verildi.

Tolunay DUMAN/TARSUS(Mersin), (DHA) - AVRUPA Kalite Araştırmaları Topluluğu (ESQR) tarafından her yıl düzenlenen tanıma programı kapsamında 'En İyi Uygulama 2018 Avrupa Ödülü' Tarsus Belediyesi’ne verildi.

Ödül töreni, iyi uygulama sahibi kurum, kuruşların temsilcilerinin katılımı ile Belçika'nın başkenti Brüksel’deki Le Plaza Hotel’de gerçekleşti. Etkinliğe Tarsus Belediyesi'ni temsilen Başkan Yardımcıları Elif Seda Sağlam, Ali Bağrık, Kalite Yönetim Temsilcisi Ender Horata ve Kalite Yönetim Koordinatörü Hakan Kumdereli katıldı.

Burada konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Sağlam, ilçeyi ve belediyeyi tanıtan konuşmasında, 10 bin yıllık tarihi geçmişiyle, dinlerin, dillerin, medeniyetlerin başkenti olmuş Tarsus’ta bulunan ve Müslümanlar için büyük önem taşıyan Eshab-ı Kehf Mağarasından, Hıristiyanlar için önemli bir hac merkezi olan St. Paul’un yaşadığı ev ve kuyusundan, kilisesinden, Museviler için önemli olan Hz. Danyal (as) kabrinden söz ederek, Kleopatra Kapısı, Roma Yolu, İpek Ticaret Yolu gibi birçok tarihi ve kültürel mekanlar olduğunu ifade ederek, tüm katılımcıları davet etti.

Ödül töreninde, Belediye Başkan Yardımcısı Sağlam’a, Tarsus Belediyesi’nin kalite yönetim stratejilerine sağladığı destek, kalite çalışmalarında elde ettiği olumlu sonuçlar ve vatandaşa sunduğu başarılı hizmetler nedeni ile Avrupa Kalite Araştırmaları Topluluğu Başkanı tarafından ‘2018 Avrupa En İyi Uygulama Altın Kategori Ödülü' verildi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS