Tarsus, Sicilya ile işbirliği yapacak

Tarsus, Sicilya ile işbirliği yapacak

MERSİN'de, Tarsus Belediyesi ile İtalya’nın Sicilya bölgesindeki Palazzolo Acreide Belediyesi arasında işbirliği için ilk adım atıldı.

MERSİN, (DHA) - MERSİN'de, Tarsus Belediyesi ile İtalya’nın Sicilya bölgesindeki Palazzolo Acreide Belediyesi arasında işbirliği için ilk adım atıldı.

Tarsus Belediye Başkan Yardımcıları Elif Seda Sağlam, Ali Bağrık, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, Sağlık İşleri Müdürü Ersin Eker, Belediye Ekmek Fırını Müdürü Serdar Akkoç, Kültürel İşler Yöneticisi Nadir Durgun ve Kalite Yönetim Koordinatörü Hakan Kumdereli’den oluşan heyet, Palazzolo Acreide Belediyesi Başkanı Dr. Salvatore Gallo'yu ziyaret etti. İşbirliği olanaklarının konuşulduğu ziyarette konuşan Tarsus Belediye Başkan Yardımcısı Elif Seda Sağlam, Tarsus'un tarihi ve turistik alanda önemli değerlere sahip olduğuun belirterek, iki belediyenin birçok alanda işbirliği yapabileceğini söyledi. Dr. Salvatore Gallo ise medeniyetlerin ve kültürlerin buluştuğu, St. Paul’un doğum yeri olan Tarsus'tan gelen heyeti ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Birçok artık değere sahip iki belediyenin uzun yıllar aynı ortak noktalarda bir araya geleceğini de sözlerine ekledi. Öte yandan, Başkan Dr. Salvatore'nin Kasım ayı içerisinde Tarsus'u ziyaret edeceği öğrenildi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS